مبتلایان به کرونا در سرتاسر جهان از 500 هزار نفر فراتر رفتتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان به بیش از 500 هزار نفر رسید که نیمی از مبتلایان در کشورهای اروپایی هستند.

به گزارش صبح ساحل،بر اساس آخرین آمارها شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان به بیش از 503 هزار نفر رسیده است.

همچنین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان ویروس کرونا به بیش از 22 هزار نفر رسیده است و بهبود یافتگان نیز به بیش از 121 هزار نفر رسیده‌اند که بخش عمده‌ای از آنها متعلق به چین هستند.چین با 81285 نفر همچنان در صدر کشورهایی است که بیشترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را دارد. پس از آن،‌ ایتالیا با بیش از 80 هزار مبتلا به کرونا در جایگاه دوم قرار دارد. آمریکا نیز با بیش از 75 هزار نفر مبتلا به کرونا در جایگاه سوم بیشترین مبتلایان به کرونا قرار دارد.

پس از آمریکا، اسپانیا با بیش از 56 هزار مبتلا و آلمان با بیش از 43 هزار نفر در مکان‌های بعدی قرار دارند. ایران نیز با 29406 نفر مبتلا به ویروس کرونا،‌ در جایگاه بعدی قرار دارد.اوضاع بیمارستان‌ها در ایالت نیویورک بحرانی گزارش شده و کمبود تخت‌های بیمارستانی و دستگاه‌های اکسیژن از چالش‌های این ایالت برای مقابله با سیر تصاعدی مبتلایان به ویروس کرونا عنوان شده است. سازمان بهداشت جهانی نیز روز سه‌شنبه با بیان اینکه ۸۵ درصد موارد ابتلا به کرونا در روز گذشته در آمریکا و اروپا بوده، گفت آمریکا در آینده نزدیک احتمالا به کانون سرایت این ویروس تبدیل شود.

منبع: فارس

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها