تخصیص ۲۰ میلیارد ریال بودجه به شبکه بهداشت و درمان قشمبه گزارش صبح ساحل، حمیدرضا مومنی روز چهارشنبه در نشست مشترک با رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان افزود: اهدای ۴۰۰ هزار ماسک، سه دستگاه تنفس مصنوعی، ۶ دستگاه ساکشن، ۴۰ دستگاه اکسیژن از جمله این کمک هاست.

وی ادامه داد: ارتقا زیرساخت بیمارستان خلیج فارس روستای جی جیان برای پذیرش بیماران دیالیزی با هدف آزادسازی ظرفیت پذیرش بیمارستان پیامبر اعظم(ص) برای بیماران کرونایی نیز از دیگر فعالیت‌های این سازمان است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان پیامبر اعظم(ص)، تجهیز وآماده‌سازی کلینیک خلیج فارس شهر قشم و تسهیل برای اختصاص ۲ فضای استاندارد هتلینگ به عنوان نقاهتگاه برای پذیرش بیماران احتمالی نیز از دیگر اقدامات این سازمان است.

وی افزود: بازگشت قشموندان از سفر نیز نگرانی هایی را ایجاد کرده بود که سازمان منطقه آزاد قشم برای آن سامانه کیا را پیشبینی کرد تا بازگشت قشومندان به بهترین نحو مدیریت شود.

مومنی خاطرنشان کرد: با ثبت نام قشموندان در این سامانه امکان بررسی شرایط آنان توسط شبکه بهداشت ممکن می‌شود.

از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور تا کنون، ۲۳۴ نفر مشکوک به کرونا در قشم مورد آزمایش قرار گرفتند که نتیجه آزمایش ۲۸ نفر مثبت اعلام شد.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها