سلبریتی‌های جهانی که مسلمان شدند/ از «محمدعلی کلی» تا خواهر و برادر مایکل جکسونبسیاری از سلبریتی های جهان در اوج شهرت، محبوبیت و رفاه و زرق و برق باز برای رسیدن به آرامش و رستگاری واقعی به اسلام پناه می برند.

 امروزه در دنیای غرب تبلیغات وسیعی بر ضد اسلام صورت می گیرد اما پرتو نور اسلام همچون خورشیدیست که یکسان بر همگان می تابد و هر از گاه خبر گرویدن یکی از مشاهیر آن دیار به دین مبین اسلام نمایانگرِ تجلیِ تنویرِ آخرین و کاملترین دستور هدایت نوع بشر است.

در کشورهای غربی تعداد کسانی که مسلمان می‌شوند در حال افزایش است. در این کشورها با وجود فضای اسلام‌هراسی و تبعیض علیه مسلمانان، افراد کنجکاو می‌شوند که بیشتر در مورد دین اسلام تحقیق و بررسی کنند و همین امر آنها را به سمت اسلام سوق می‌دهد و در نهایت مسلمان می‌شوند. بسیاری از سلبریتی های جهان در اوج شهرت، محبوبیت و رفاه و زرق و برق باز برای رسیدن به آرامش و رستگاری واقعی به اسلام پناه می برند.

جمعیت مسلمانان در کشورهای غربی به سرعت در حال رشد است. در حال حاضر گرایش به دین اسلام در قیاس با بقیه ادیان جهان رشد سریعتری دارد. یک سوم از جمعیت مسلمانان آمریکا را  آمریکائیان آفریقایی‌تبار تشکیل می‌دهند که به اسلام روی آورده اند. البته تعداد قابل توجهی نیز از سفیدپوستان آمریکا به دین اسلام گرویده‌اند.

بر اساس آمار مرکز تحقیقاتی «پیو» آمریکا، اسلام در حال حاضر بیشترین رشد را در قیاس با سایر ادیان جهان دارد. تخمین زده می‌شود در اواسط قرن ۲۱ تا حدود سال ۲۰۵۰میلادی، اسلام پرجمعیت‌ترین دین دنیا شود.

با این مقدمه در ادامه به معرفی و آشنایی بیشتر با سلبریتی های جهانی مسلمان شده می پردازیم:

۱-«محمدعلی کلی»

  

محمدعلی کلی

 قهرمان افسانه ای بوکس سنگین وزن جهان، محمدعلی مسلمان دیندار است. او در بیانیه ای در دسامبر ۲۰۱۵، به «NBC News» گفت: من مسلمان هستم و هیچ چیز اسلامی در مورد کشتن افراد بی گناه در پاریس، سن برناردینو یا هر جای دیگر جهان وجود ندارد. مسلمانان واقعی می دانند که خشونت بی رحمانه جهادگران به اصطلاح اسلامی(داعش) بر خلاف اصول دین ما است ... رهبران سیاسی ما باید از موقعیت خود برای ایجاد فهم در مورد دین مبین اسلام استفاده کنند و روشن کنند که این قاتلان گمراه ، دیدگاه مردم را نسبت به آنچه که واقعاً اسلام است منحرف کرده اند.

محمد علی در سال ۱۹۶۲ با «الیجا محمد» یکی از رهبران مسلمانان آمریکا آشنا شد و همین آشنایی باعث گرایش کلی به اسلام شد. او که با نام «کاسیوس کلی» شناخته می‌شد پس از اینکه به اسلام گروید نام «محمد» را برای خود برگزید و فامیلی‌اش را به «علی» تغییر داد تا اسم و فامیل وی برای همیشه جلوه‌ای از اسلام باشد.

محمدعلی کلی: فکر می کردم قوی‌ترین مرد جهان هستم تا اینکه «خمینی» را شناختم.

من احساس می‌کردم قوی‌ترین مرد جهان هستم و هیچ رقیبی را برای خود نمی‌شناختم اما با دیدن چهره امام خمینی و تحول عظیمی که ایشان ایجاد کرده بود خودم را مقابل ایشان چون پر کاهی مقابل کوهی یافتم...

۲-«زِین مالک»

 زین مالک

 

زین مالک خواننده سابق گروه معروف «One Direction»، یکی از مشهورترین مسلمانان امروز در دنیا است. او مسلمان شد و علی رغم تمام مشکل ها و چالش های کاری که برایش پیش آوردند اما در ایمان خود ثابت قدم ماند. 

در سال ۲۰۱۲، «دبی شلوسل» وبلاگ نویس محافظه کار، به والدین هشدار داد: جهاد در گروه موسیقی پاپ مورد علاقه دختران آمریکایی باعث می شود ذهن آن ها منحرف شود! در سال ۲۰۱۳ «روکا روکا» خواننده رپ یک تک آهنگ منتشر کرد و در آن این شعر را می خواند «زین مالک عملیات یازده سپتامبر را انجام داد». سال ۲۰۱۵ نیز «بیل ماهر» کمدین و مجری معروف آمریکایی او را با بمب گذار دوی ماراتن شهر بوستون مقایسه کرد و گفت شبیه «جوهر سارنایف» است. با این وجود او پای عقیده و ایمانش مانده است.

و از یک طرف هم زین مالک نیز با انتقادهای شدیدی از مسلمانان محافظه کار مواجه شده است، که سیگار کشیدن ، خال کوبی و سبک زندگی پاپ وی را متناقض با آموزه های اسلام می دانند.

در نتیجه ، «RespectForZayn#» در میان دنبال کنندگان مالک در توییتر به یک هشتگ پرطرفدار تبدیل شده است، که احساس می کنند به دلایل اعتقادات وی نباید اینقدر ناعادلانه با او رفتار شود.
 

 

۳-«ماهرشالا علی»

ماهرشاه علی

این هنرپیشه لحظه پذیرش جایزه انجمن صنفی بازیگران آمریکا در ژانویه سال ۲۰۱۷، در برابر فرمان اجرایی ترامپ که ممنوعیت ورود برخی پناهندگان و مهاجران از هفت کشور عمدتا مسلمان از ورود به ایالات متحده صحبت کرد.

کمتر کسی ماهرشالا علی را قبل از دریافت جایزه اسکار می‌شناخت اما زندگی ماهرشالا به واسطه دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم «مهتاب» زیر و رو شد و به یکی از سلبریتی‌های سرشناس مسلمان تبدیل شد.

علی، همچنین به خاطر بازی درخشان خود در فیلم های «ارقام پنهان» و «خانه پوشالی» به شهرت رسید.، او ۲۱ سال پیش در سال ۱۹۹۹ به دین مبین اسلام مشرّف شد. وی از منتقدین سیاست‌های ضد اسلام‌گرایانه دولت آمریکا است.

۴-«شکیل اونیل»

  شکیل

شکیل اونیل در طول ۱۹ سال فعالیت خود در NBA برای شش تیم مختلف بازی کرد. مهمترین آنها Orland Magic «لس آنجلس لِیکرز» و «میامی هیت» بودند. او تیم های خود را به چهار قهرمانی در NBA رساند و ۱۵ بار اَبَرستاره  NBA شد. او با قد ۲ متر و ۱۶ سانتیمتر از غول های بسکتبال به شمار می رفت.

هنگامی که در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۰ از وی پرسیده شد که آیا خودش هم اعتقاد دارد که بهترین بازیکن «سنتر»(مرکز) دوران است؟ که شکیل پاسخ داد: یک برادر مسلمان دیگر، به نام «حکیم اولاجوون» دارم.

وی سپس برنامه های خود برای بازدید از ترکیه را اعلام کرد و اینکه برای انجام حج تمتع مسلمانان به نام عازم می شود.

۵-«جَنِت جکسون»

  جنت جکسون

  جَنِت جکسون کوچکترین عضو خانواده جکسون(خواهر مایکل جکسون)،  چندین دهه در عرصه موسیقی فعالیت داشت و به شهرت رسید. بیش از ۱۶۰ میلیون نسخه از آلبوم های او در جهان به فروش رسیده و ۵ بار برنده جایزه «گِرَمی» شده که به اسکار موسیقی شهرت دارد.

جکسون در سال ۲۰۱۵، تنها چند سال پس از ازدواج با  ویسام آل مانای مسلمان(یک بازرگان اهل قطر)، به اسلام گروید و بر این اساس فرهنگ لباس پوشیدن خود را تغییر داد و فعالیت موسیقی اش را نیز به شدت کاهش داد. این ازدواج باعث شد تا جنت با دین اسلام از نزدیک آشنا شود و مدتی بعد نیز خبر مسلمان شدنش در رسانه‌‌ها منتشر شد. جنت جکسون دین اسلام را تمام و کمال پذیرفته و عکس‌های زیادی از وی با حجاب کامل اسلامی منتشر شده است.


6-«جرمین جکسون»

  جکسون

جرمین جکسون دقیقاً مانند خواهرش جَنِت، در خانواده ای مسیحی بزرگ شد اما بعداً پس از یک سفر و تغییر زندگی در بحرین به اسلام گروید. 

در ژوئن سال ۲۰۱۰، او به اد باتلر مجری بی بی سی گفت: معتقدم اگر برادرم مایکل جکسون می توانست اسلام می گروید، امروز هنوز زنده بود و به درستی زندگی می کرد...تمام محافظین او مسلمان شدند زیرا او به اسلام اعتماد داشت، زیرا اینها(محافظان مسلمان شده) افرادی هستند که جان خود را سپر دیگران می کنند و همچنین سعی می کردند بهترین نوع انسانهایی باشند که می توانند باشند ، نه برای مایکل جکسون، بلکه برای خدا.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها