بیش از 6 میلیارد و 900 میلیون «فطریه» در هرمزگان جمع آوری شدمدیرکل کمیته امداد هرمزگان گفت: بر اساس آمارهای اولیه مردم مؤمن استان هرمزگان در روز عید سعید فطر امسال، شش میلیارد و 949 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند.

 

به گزارش صبح ساحل، علی الهیاری بعداز ظهر امروز در بندرعباس به مشارکت پرشور مردم نیکوکار استان در پرداخت زکات فطریه اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت اصول و استانداردهای بهداشتی، به‌منظور حفظ سلامت عموم هموطنان جمع‌آوری زکات فطریه از طریق روش‌های جدید و الکترونیکی انجام شد.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی صورت گرفته و آمارهای اولیه اعلام‌شده از سوی شهرستان‌های استان تاکنون، مردم مؤمن استان هرمزگان در عید سعید فطر امسال، مبلغ شش میلیارد و 949 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در ادامه گفت: از مجموع زکات فطریه جمع‌آوری‌شده تاکنون، مبلغ شش میلیارد و 937 میلیون تومان زکات فطریه عام و 946 هزار تومان زکات فطریه سادات و مابقی در قالب کفارات بوده است.

الهیاری در خصوص محل مصرف زکات فطریه گفت: هزینه کرد زکات فطریه در حوزه محرومان و نیازمندان و با اولویت معیشت خانواده‌های ایتام و کمک‌های موردی در زمینه درمان، تهیه لوازم ضروری و مسکن است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده و به‌منظور تسریع و تسهیل در امور مربوط به هزینه کرد زکات فطریه مردم، خانواده‌های نیازمند در سطح استان از قبل شناسایی و فطریه جمع‌آوری‌شده طبق لیست‌های تهیه شده به‌حساب آن‌ها واریزشده است.

دبیر شورای زکات استان هرمزگان یادآور شد: کلیه خدمات کمیته امداد به نیازمندان باهدف بهبود وضعیت معیشتی، توانمندسازی و خوداتکائی خانوار‌های تحت حمایت این نهاد ارائه می‌شود که این امر ضمن حفظ عزت‌نفس و استقلال اقتصادی خانواده‌ها، موجب خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد خواهد شد.

منبع:فارس

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها