بقاع متبرکه هرمزگان بازگشایی شدبه گزارش صبح ساحل، حجت الاسلام مصطفی آزادی روز سه شنبه اظهار داشت: افراد مسن و سالخورده و کودکان و افراد بیمار تا اطلاع بعدی و بهبود شرایط به بقاع متبرکه هرمزگان مراجعه نداشته باشند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا از سه ماه پیش درهای بقاع بسته شده بود که اکنون فعالیت خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سرگرفته‌اند.

وی یاد آور شد: زائران هنگام تشرف به بقاع و امام‌زادگان واجب التعظیم باید موارد بهداشتی را کاملا رعایت کنند و شست‌و شوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، استقاده از ماسک و دستکش، جانماز، مهر، چادر شخصی را مد نظر قرارداده، قرآن و مفاتیح به همراه داشته و فاصله اجتماعی را در صحن‌ها رعایت کنند.

وی اشاره کرد: صحن‌های امام‌زادگان روزانه یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب به روی زائران باز می‌ماند و افراد با رعایت تمام مسائل بهداشتی و غربالگری که در جلوی در صورت می‌گیرد، وارد محیط شده و پس از انجام زیارت مختصر خارج شوند.

وی یاد آور شد: عمل به پروتکل‌های بهداشتی با هدف حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری است که زائران باید همکاری‌های لازم را داشته و توجه کنند هیچ برنامه تجمعی در بقاع متبرکه اجرا نمی‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان خاطر نشان کرد: ضدعفونی روزانه بقاع متبرکه و کتب ادعیه و تمام سطوح امامزادگان در دستور کار قرار گرفته که ان‌شاءالله روزانه توسط خدام این مکان‌های مقدس انجام می‌شود.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها