پرداخت ۲۱ میلیارد ریال برای بستری مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستانمدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: بیمه سلامت تاکنون ۲۱ میلیارد ریال برای بستری مبتلایان به ویروس کرونا در این استان پرداخت کرده است.

به گزارش صبح ساحل، رضا عباسی در نشست با خبرنگاران در زاهدان اظهار کرد: بخش عمده موفقیت در دوران کرونا مربوط به خبرنگاران و اصحاب رسانه است که اگر اطلاع رسانی درست آنها نبود جامعه با مشکلات فراوانی مواجه میشد.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت تاکنون ۲۱ میلیارد ریال برای بستری مبتلایان به ویروس کرونا در این استان پرداخت کرده است، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون مردم بیشتر به بیمارستان‌های دولتی مراجعه و از خدمات بیمه سلامت استفاده کردند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: هم‌اینک یک میلیون و ۸۸۳ هزار و ۸۱۷ نفر بیمه شده در پنج صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه همگانی رایگان، صندوق ایرانیان و صندوق سایر اقشار هستند.

وی با اشاره به اینکه با بیش‌از ۶۰۰ موسسه طرف قرارداد هستیم بیان کرد: حدود ۶۸ درصد مردم سیستان و بلوچستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

عباسی ادامه داد: تاکنون ۶۴۹ میلیارد تومان بابت درمان بیمه شدگان سیستان و بلوچستان در سال ۹۸ هزینه شده و بخش عمده مطالبات بخش خصوصی نیز پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: از ۲۲ بهمن ۹۸ تا ۱۰ خرداد سالجاری ۳۲۰ میلیارد تومان در وجه دانشگاه‌های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۱۴۹ میلیارد تومان، دانشگاه زابل ۴۶ میلیارد تومان و دانشگاه ایرانشهر ۱۲۵ میلیارد تومان از این بیمه دریافت کرده‌اند.

وی افزود: ۳۹.۶ میلیارد تومان بابت مطالبات موسسات غیردولتی و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به دفاتر پیشخوان نیز پرداخت شده است. 

عباسی ادامه داد: در سطح یک که شامل مراکز روستایی و عشایر استان است تقریبا مطالبات سال ۹۸ پرداخت شده و سطح ۲ و سه نیز شامل بیمارستان‌ها فروردین ۹۹ پرداخت و پرداختی ۹۸ نیز تا حدودی واریز شده است.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: چهار هزار و ۱۰۹ نفر از بیماران خاص مانند هموفیلی، کلیوی، ام .اس و تالاسمی زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۴۰ میلیارد تومان هزینه درمان این افراد شده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان هزینه درمان مددجویان شهری کمیته امداد و ۲۲۹ میلیارد تومان هزینه درمان روستاییان و عشایر شده است.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان بیان کرد: در ۱۷ بیمارستانی که طرح الکترونیک اسناد بستری اجرا می‌شود ۶۳ هزارو ۵۸۹ پرونده صورت حساب شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها