رهبر انقلاب:

امام بزرگترین تحولات را در زمان خود ایجاد کرد/ امام بزرگوار سال‌ها پس از درگذشت ظاهری در بین ما زنده استرهبر انقلاب تاکید کردند: اصل قضیه گفت‌وگو از امام بزرگوار است، که ما امروز و فردای کشورمان به این احتیاج داریم، امام بزرگوار سال‌ها پس از درگذشت فقدان ظاهری در بین ما زنده است و باید زنده بماند، ما از فکر، معونیت و انگشت اشاره او استفاده کنیم.

 

به گزارش صبح ساحل، سخنرانی رهبر انقلاب به مناسبت سی‌ویکمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) آغاز شد.

گزیده بیانات رهبر انقلاب به شرح زیر است:

** امروز مراسم بزرگداشت امام بزرگوار به شکلی متفاوت از شکل معمول این مراسم اجرا می‌شود.

** چگونگی برگزار مراسم مهم نیست، اصل قضیه گفت‌وگو از امام بزرگوار است، که ما امروز و فردای کشورمان به این احتیاج داریم، امام بزرگوار سال‌ها پس از درگذشت فقدان ظاهری در بین ما زنده است و باید زنده بماند، ما از فکر، معونیت و انگشت اشاره او استفاده کنیم.

** امروز می‌خواهم در مورد یک خصوصیت مهمی از امام بزرگوار صحبت کنم، البته ایشان دارای خصوصیات برجسته و متعددی بودند.

**روحیه تحول‌خواهی و تحول آفرینی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های امام راحل بود امام بزرگترین تحولات را در زمان خود ایجاد کرد و در حوزه‌ها و عرصه‌های متعددی تحول ایجاد کردند.

** امام روحیه تحول را ایجاد کردند و میدانی وارد مسئله تحول شدند، نه فقط گفتاری و دستوری.

** از تحول آفرینی روحی در یک مجموعه‌ای از طلاب جوان در قم تا تحول آفرینی وسیع در عموم ملت ایران. مسئله قم عبارت است از درس اخلاق ایشان که ده‌ها سال پیش از شروع نهضت بجز درس فقه و اصول و معقول، درس و جلسه اخلاق داشتند.

** نقل می‌کردند که ایشان وقتی هفته‌ای یک بار جلسه‌ای در مدرسه فیضیه داشتند، صحبت های ایشان جلسه و دل‌ها را منقلب می‌کردند. این را البته ما هم در درس فقه و اصول هم دیده بودیم.

** در درس فقه و اصول ایشان طلبه‌ها زار زار گریه می‌کردند. این همان روش پیغمبران است.

** آنچه مسلم است این است که این حرکت آفرینی و تحریک غریضه‌های معنوی از راه درس اخلاق و تذکر و آماده کردن دل‌ها شیوه امام بزرگوار ما بود.

بیانات رهبر انقلاب، از سایت، اینستاگرام و توئیتر KHAMENEI.IR و شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به صورت زنده پخش می‌شود.

مراسم سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که هرسال با سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می‌شد، با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری تجمعات، امسال در حرم مطهر برگزار نمی‌شود.

امام خمینی(ره)  در روز بیستم جمادی الثانی ۱۳۲۰ هجری قمری مطابق با ۳۰ شهریـور ۱۲۸۱ هجری شمسی ( ۲۴ سپتامپر ۱۹۰۲ میلادی) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ایران در خانواده‌ای اهل علـم و هجرت و جهاد متولد شد و در ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ هجری شمسی به ملکوت اعلی پیوست.

خبر تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود....

منبع:ایلنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها