آخرین وضعیت محور‌های پر تردد کشور



آخرین وضعیت تردد در جاده‌های برون شهری کشور از سنگینی بار تردد‌ها در برخی مسیر‌ها به ویژه در آزادراه قزوین_رشت خبر می‌دهند.  

 

به گزارش صبح ساحل، امروز چهاردهم خرداد هم زمان با آغاز تعطیلات رسمی، تعداد سفرهای برون شهری افزایش پیدا کرده و برخی از این محورها با تردد سنگین همراه شده است، یکی از این محورها، آزاد راه قزوین_رشت بوده که گرفتار بار ترافیکی سنگین شده است.

البته جای تذکر دارد که هم وطنان در روزهایی حساس کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا حدالامکان از سفرهای غیر ضروری برای کاهش شیوع این بیماری خودداری کنند و در صورت انجام سفرها، به نکات بهداشتی و دستورالعمل های اعلامی توسط وزارت بهداشت، سفر کنند.

افزایش ۱۶.۵  درصدی ترددهای بین شهری در شبانه روز گذشته

براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار وگشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثنای محور‌های مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی محور‌های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است. طی شبانه روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۶۹ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱۶.۵ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳.۸ اوج تردد بین ساعات ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صورت پذیرفته که مسافران با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسبتری را برای سفر انتخاب کنند.
 

 

رديف

نام محور

استان

تعداد وسيله نقليه

1

آزادراه کرج - تهران

البرز

130875

2

آزادراه کرج - قزوين

البرز

124631

3

آزادراه تهران - کرج

البرز

119390

4

آزادراه قزوين - کرج

البرز

117533

5

آزادراه تهران - ساوه

تهران

90938

6

آزادراه تهران - قم

تهران

83207

7

تهران - شهريار (شهر قدس)

تهران

81195

8

آزادراه ساوه - تهران

تهران

80692

9

شهريار-کرج

تهران

75255

10

آزادراه قزوين - زنجان

قزوین

73622

 

محدودیت های تردد در محورهای مهم 

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۱۶ تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۱۷ از کرج (میدان امیرکبیر) به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۱۶ تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۱۷ از مرزن آباد بسمت کرج و تهران به صورت یکطرفه خواهد بود.

محور هراز

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۱۶ تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۱۷ از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۳/۱۶ تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۹۹/۰۳/۱۷ از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود.

منبع:خبرنگاران جوان

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها