اساتید حق‌التدریس را قبول نداریمبه گزارش صبح ساحل، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره رسیدگی به درخواست‌های اساتید حق التدریس گفت: افرادی که در دانشگاه‌ها حق‌التدریس هستند هیچ عنوانی مثل اعضای هیئت علمی ندارند، چون جذب عضو هیئت علمی فرآیند‌های خاص خود را دارد که به تبع، آن‌ها برای تدریس در دانشگاه‌ها این مراحل را طی نکرده‌اند.

غلامی با بیان اینکه هیئت علمی حق‌التدریس نداریم، ادامه داد: در دانشگاه‌ها افرادی که از طریق فرآیند جذب وارد می‌شوند عنوان استاد یا هیئت علمی را کسب می‌کنند و افرادی که به ازای هر درس حق‌التدریس می‌گیرند، عنوان حق‌التدریسی دارند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که چرا سابقه تدریس این افراد برای فرآیند‌های جذب اعضای هیئت علمی اولویت و امتیازی محسوب نمی‌شود، اظهار داشت: این دسته از افراد پول می‌گیرند و درس می‌دهند بنابراین تدریس آن‌ها سابقه‌ای به حساب نمی‌آید.

وی عنوان کرد: آنچه در وزارت آموزش و پرورش به عنوان معلم حق‌التدریس وجود دارد در دانشگاه‌ها چنین بحثی تحت عنوان اساتید حق‌التدریس نیست و شرایط بیمه‌ای آن‌ها هم در همان حق‌التدریس دیده شده است.

غلامی تاکید کرد: افرادی در دانشگاه‌ها عضو هیئت علمی تلقی می‌شوند که از طریق فرآیند جذب وزارت علوم وارد شده باشند و کسانی که به صورت موقت یا موردی با دانشگاه‌ها همکاری می‌کنند استاد یا هیئت علمی شناخته نمی‌شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

منتشر شده: 1
آستین مقدادیان
۱۱ تیر ۱۳۹۹
انقدر دوست و اشنا رو جذب هیئت علمی کردین که جا برای جوانان نیست. به ما نگویید استاد اما به عنوان یک انسان از رفتار برده گرایی نسبت به انسان های حق التدریس دست بردارید. بدرود آقای وزیر
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها