سلیمی، شهردار منطقه دو بندرعباس:

احداث مخزن بتنی در مجموعه گردشگری پنجه علی/ با حذف آبیاری تانکری سعی در صرفه‌جویی هزینه خواهیم داشتشهردار منطقه دو بندرعباس گفت: برای صرفه‌هزینه‌های نگهداری آب، سیستم آبیاری قطره‌ای را اجرا  و آبیاری تانکری را حذف خواهیم کرد.
به گزارش صبح ساحل، مجتبی سلیمی  گفت: واحد عمرانی شهرداری منطقه دو در حال اجرای مخزن بتنی ذخیره آب مخصوص آبیاری فضای سبز به متراژ ۴۰۰ متر مکعب در مجموعه زیارتی گردشگری پنجه علی است.وی افزود: این طرح به منظور بهینه سازی الگوی صحیح مصرف آب، حفظ محیط زیست و افزایش سرانه‌های فضای سبز در دست اجراست.شهردار منطقه دو بندرعباس تصریح کرد: همچنین این مخزن به منظور تأمین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز در محوطه این مجموعه توسط پیمانکاران تحت نظارت مستقیم واحد عمران در حال احداث است.
وی ادامه داد: ساخت مخازن بتنی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند مشکل تأمین آب برای آبیاری سطح منطقه را رفع کند، بنابراین با بهره برداری از این مخزن تا حدودی مشکل آبیاری فضای سبز این مجموعه برطرف خواهد شد.  اجرای سیستم نوین آبیاری قطره‌ای در این پروژه و حذف آبیاری تانکری، صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری فضای سبز را به همراه خواهد داشت.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها