كاهش 44 درصدی فوتی‌های رانندگی سر صحنه در محورهای برون شهری هرمزگانبه گزارش صبح ساحل، مديركل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان از کاهش44 درصدی فوتی‌های سر صحنه تصادفات رانندگی در سه ماهه اول سال‌جاری در محورهای برون‌شهری استان نسبت ‌به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

یوسف عابدینی، مديركل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به گزارش آمار تصادفات وقوع یافته در شبکه راههای برون شهری و روستایی کشور که توسط پلس راه راهور ناجا تدوین شده است و بررسی حوادث رانندگی سال گذشته ، شاهد ارتقای ایمنی ، کاهش تصادفات و کشته های سر صحنه در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 98 بوده ایم.

وی در ادامه به کاهش 44 درصدی فوتی های سر صحنه در محورهای استان در سه ماهه اول امسال اشاره کرد و افزود : در همین راستا در سه ماه اول سال جاری نیز کاهش 32 درصدی تصادفات فوتی در جاده های هرمزگان به نسبت مشابه در سال قبل را شاهد هستيم.

عابدینی تصریح کرد: بسیاری ازحجم تردد ناوگان حمل و نقل و باربری کشور در محورهای مواصلاتی استان هرمزگان انجام می شود و با توجه به میزان تردد در راههاي شرياني استان ، کاهش تعداد تصادفات  و فوتی‌های رانندگی در سال‌جاری امیدوار کننده می باشد که با گستردگی عملیات راهداری و ایمن‌سازی جاده‌ها شاهد کاهش تصادفات خواهيم بود.

لازم به ذكر است كاهش 30 درصدي تردد ناوگان سبك و سنگين در محور هاي مواصلاتي طي سه ماه اول سال جاري در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كه عمدتا بدليل شيوع بيماري كرونامي باشد نيز موثر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: بدون تردید کاهش فوتی‌های رانندگی و افزایش ایمنی در راه‌ها نیازمند تلاش جدی بی‌وقفه، عزم همگانی و از همه مهم‌تر به کار بستن سازوکار مدیریتی، همکاری و تعامل با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ویژه استفاده از ظرفیت‌های کمیسیون‌های اجرایی ایمنی در سطح استان است.

 

وی با بیان اینکه در راستاي كاهش تصادفات و فوتی‌های رانندگی، اقدامات اجرایی و آموزشی در سطح استان در حال اجرا می باشد ، ابراز امیدواری کرد با تداوم اقدامات اجرایی و آموزشی، روند کاهشی تصادفات وفوتی‌ها تا پایان سالجاری ادامه یابد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها