اپل در فکر ساخت نمایشگر تاشو با الهام از تکنیک نجاری استبه گزارش صبح ساحل، اپل پتنت جدیدی برای یک گوشی تاشو ثبت کرده که نشان می‌دهد این شرکت برای ساخت نمایشگر تاشو به دنبال استفاده از تکنیکی در نجاری است که به کمک آن می‌توان با ایجاد یک سری شکاف به چوب قابلیت تا شدن داد.

به تازگی اطلاعاتی از جدیدترین سند ثبت اختراع اپل منتشر شده که نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد با رویکردی جالب نمایشگر شیشه‌ای و ضخیم آیفون را تا کند. در این روش چندین شیار در وسط نمایشگر شیشه‌ای بریده شده و به آن قابلیت تا شدن بدون شکستگی را می‌دهند. جالب است بدانید این روش در نجاری برای تا کردن چوب به کار می‌رود که در کلیپ زیر کارکرد آن را مشاهده می‌کنید:

آنطور که در پتنت نوشته شده ظاهراً اپل قصد دارد شیارهای نمایشگر را با نوعی ماده پلیمری کشسان یا مایعی با ضریب شکست مشابه شیشه پر کرده و آن‌ها را نظر پنهان کند. همانطور که در تصویر پتنت نیز می‌توان دید، شیارها فقط در قسمت تاشدنی صفحه نمایش به کار خواهند رفت و باقی آن مشابه نمایشگرهای دیگر خواهد بود.

تصمیم اپل به استفاده از مواد کاملاً انعطاف پذیر سبب می‌شود تا محصول نهایی از قطعات پیچیده و متحرک کمتری برخوردار شود، اما در عین حال تولید چنین نمایشگری مشکل تر خواهد بود.

شایعات مختلف حاکی از آنند که اپل در حال ساخت آیفون تاشو است و از آن در سال آینده رونمایی خواهد کرد. یکی از افشاگران دنیای تکنولوژی اخیراً فاش کرد که کمپانی کوپرتینویی به دلیل اطمینان از کیفیت بالای این محصول عرضه آن را به تأخیر انداخته است. به گفته او ساخت آیفون تاشو از هم اکنون شروع شده و سال ۲۰۲۱ رونمایی می‌شود.

منبع: دیجیاتو

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها