افزایش سرعت باد، اسکله شهید ذاکری قشم را تعطیل کرداسکله مسافری شهید ذاکری قشم به علت افزایش سرعت باد، ارتفاع زیاد امواج و تلاطم دریا تا اطلاع بعدی تعطیل شد.

به گزارش صبح ساحل، رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم عصر دوشنبه گفت: بر این اساس از فعالیت شناورهای مسافری به سمت بندرعباس جلوگیری شد.علی اشتری افزود: سرعت بادهای جنوب شرقی در شمال قشم، درگهان، هرمز و لارک ۲۴ نات گزارش شده است.وی افزود: ارتفاع موج در نیز مناطق مذکور به چهار پا رسیده و بیشینه وسعت دید هشت کیلومتر است.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: وضعیت دریا به صورت مستمر پایش و در صورت احراز شرایط جوی بندر شهید ذاکری بازگشایی می‌شود.وی افزود: تردد لندینگ‌کرافت‌ها در مسیر بندرهای لافت به پُهل همچنان در حال انجام است و مسافران می‌توانند از این مسیر تردد کنند.هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها