نماینده هرمزگان:

بیمه دغدغه اساسی لنج داران و صیادان هرمزگانی استنماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از بیمه تمام سرنشینان لنج در هرمزگان ممانعت بعمل می‌آورد،گفت: بیمه صیادان و ملوانان  تبدیل به دغدغه  اساسی، لنج داران در استان هرمزگان شده است.
 
 به گزارش صبح ساحل،  احمدمرادی درباره وضعیت بیمه سرنشینان و ملوانان لنج در استان هرمزگان،گفت: سرنشینان و ملوانان لنج‌ها در استان هرمزگان الزامی است که بطور  کامل به جرگه  بیمه شدگان بپیوندند زیرا در غیر اینصورت در روزگار بازنشستگی و در زمان بروز بیماری این قشر از اقشار جامعه با مشکلات عدیده ای روبرو می شوند.

 نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌کند، تنها 5نفر از سرنشینان لنج بیمه می شوند و این در  حالی که حداقل  نیروی که در لنج  فعالیت می کنند، 10 نفر است.

 وی ادامه داد: سازمان تامین  اجتماعی متعقد است که صاحب لنج نباید بیمه شود و این در  حالی است که فردی که در حوزه تولید سرمایه گذاری  کند باید بیمه شود تا انگیزه ماندگاری در حوزه اشتغال  در دریا را داشته باشد.

 مرادی افزود: صنعت صیادی ارتباط مستقیم با حوزه کارآفرینی و اشتغال در حوزه صیدو صیادی دارد بنابراین الزامی است که فکر اساسی برای  تامین امنیت شغلی صیادان  در حوزه اشتغال پایدار در دریا شود.

 نماینده مردم بندرعباس در مجلس تصریح کرد: بسیاری از  مردم در استان هرمزگان به شغل صیادی و ملوان اشتغال دارد بنابراین دولت باید اعتبارت ویژه  ای برای بهبود  وضعیت اقتصادی  ملوانان، صیادان،  صاحبان لنج  در نظر بگیرد تا بتوان حوزه صنعت شیلات  را که اقتصاد بسیاری از  مردم در استان هرمزگان تضمین می کند  به چرخش درآورد.

نایب رییس کمیسیون انرژِی مجلس با بیان اینکه ممانعت سازمان تامین اجتماعی از بیمه تمام سرنشینان لنج در هرمزگان   منطقی نیست یادآورشد: بیمه صیادان وملوانان  تبدیل به دغدغه  اساسی لنج داران در  استان هرمزگان شده است.

منبع:خانه ملت
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها