آبیاری شبانه روزی ۴۰۰ اصله نهال در حسنلگی پائین با استفاده از انشعاب غیر مجازبه گزارش صبح ساحل، احمد شاکری قائم مقام شرکت آب و فاضلاب هرمزگان پس از بازدید میدانی از وضعیت فشار آب مشترکین حسنلنگی گفت:  آب روستاهای مجتمع حسن لنگی شامل حسنلنگی بالا، حسنلنگی پایین، علی‌آباد و ... از دو حلقه چاه بصورت ۲۴ ساعته تامین می شود

وی، علت افت فشار تعدادی از خانوارهای بالادست روستا را وجود اشتراک های غیر مجاز و مصارف بالای مشترکین عنوان کرد و افزود: با بررسی های انجام شده اشتراک های غیرمجاز شناسایی و اقدامات لازم برای جمع آوری آن صورت گرفته است.

 قائم مقام شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به اینکه تامین آب فضای سبز در حوزه اختیارات شرکت آب و فاضلاب نیست، گفت: عمده مشکلات افت فشار در روستای حسنلنگی پایین، برداشت غیر مجاز آب برای آبیاری ۲۴ ساعته ۴۰۰ اصله نهال کاشته شده از سوی دهیاری در معابر عمومی است که جمع آوری آن می تواند به مشکل افت فشار در ساعات پیک کمک کند.

به گفته شاکری، مجتمع آبرسانی به منطقه حسنلنگی شامل مخزن ، خطوط انتقال ، شبکه و حفر و تجهیز چاه ها به تازگی اجرا شده است با بررسی های میدانی صورت گرفته با حذف انشعاب های غیر مجاز، وضعیت فشار آب نیز  بهبود پیدا خواهد کرد.

در این بازدید همچنین علی رضایی سردره معاون مشترکین شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: اقدامات لازم برای جمع آوری انشعاب غیر مجاز بویژه فضای سبز حسنلنگی پائین صورت گرفته است که با همکاری مردم و شناسایی سایر انشعاب های غیر مجاز، کمبود آب بویژه در ساعات پیک مصرف نخواهیم داشت.

وی افزود: از مجموع ۱۲۳۴ قبض صادره در روستاهای منطقه حسنلگی فقط ۱۰ قبض دارای مبالغ بالا بودند که در بررسی های میدانی مشکلی در قرائت و محاسبه وجود نداشت.

به گفته رضایی، عمده قبوض صادره با مبالغ بالا یا با تعرفه آزاد محاسبه شده یا مصرف بالاتر از الگو داشته اند.

وی در عین حال از آمادگی آبفا برای انجام تست کنتور مشترکین پر مصرف خبر داد و گفت: برای اطمینان بیشتر مشترکینی که مصرف بالا داشته اند کنتور آنها طی روزهای آینده با حضور کارشناسان این شرکت تست خواهد شد.

معاون مشترکین آب و فاضلاب گفت: مشترکینی که قبض آنها بصورت آزاد محاسبه می شود با ارائه مدارک پایان کار می توانند نسبت به تغییر آن به تعرفه خانگی اقدام کنند.

غیرقابل انتشار: 1منتشر شده: 2
شهروند حسنلنگی
۱۱ امرداد ۱۳۹۹
مطالبی در مورد دهیاری پایین صحت ندارد تمام فضای سبز با تانکر یااز چاه کنار خیابان و انشعاب فضای سبز استفاده میشود جهت سلب مسولت اب فاضلاب چنین مطالبی نوشته ومردم از بی ابی رنج میبرن از دهیاری تشکر
شهروند حسنلنگی
۱۱ امرداد ۱۳۹۹
تمام مطالبی که اب فاضلاب روستایی منطقه دو مطرح نموده خارج از حقیقت بوده حدود چندماه اب روستای حسنلنگی یا قطع یا دارای افت فشار می باشد علت جویاشدیم از مسول اب حسلنگی واگذاری یک حلقه چاه به شمیل
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها