همایونی، مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم:

ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک، حل کننده مشکل تجار و بازرگانان جزیره استمدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای اخذ مجوز واردات کالاهای گروه چهار، مکاتباتی به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مقامات عالی دولت در حال انجام است.
به گزارش صبح ساحل، علی همایونی،  مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه مذاکراتی برای حل مشکل ترخیص کالاهای در گمرک مانده در حال انجام است، گفت: یکی از جاذبه های اصلی مسافران و گردشگران جزیره قشم تهیه کالاهای گروه چهار بوده و دپوی کالاهای بازاریان و اصناف گوناگون در محل گمرک منطقه آزاد قشم هیچ سودی برای این سازمان نخواهد داشت.به گفته همایونی؛ مکاتباتی توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مقامات عالی دولت برای اخذ مجوز واردات این کالاها تا پایان سال در حال انجام است و امیدواریم مطابق قانون و با صدور دستورالعمل ها و اصلاح بخشنامه ها، موانع موجود حل شود. وی تصریح کرد: قشم از نظر جمعیت، گردشگری، اصناف و تجارت شرایطی متفاوت نسبت به سایر مناطق آزاد دارد و در شرایط فعلی ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک، می تواند تسریع کننده و حل کننده مشکل تجار و بازرگانان جزیره قشم باشد.
   
  امام جمعه شهرستان قشم نیز در این دیدار تاکید کرد: مطالبه بازاریان و بازرگانان قشم و درگهان درخصوص لزوم ترخیص کالا و جلوگیری از هدر رفت سرمایه حرف درستی است و برای کسب نتیجه در این زمینه پیگیری‌ها را ادامه خواهیم داد. حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم با تاکید بر ضرورت رفع مشکل بازرگانان و کسبه جزیره قشم، خاطرنشان کرد: ممنوعیت ترخیص برخی کالاها طی ماه های گذشته موجب ایجاد برخی تبعات و مشکلات اجتماعی شده است. امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: رونق تجارت در بخش های مختلف شهر قشم و درگهان در گرو باز بودن و رونق گمرک منطقه آزاد قشم است.
حجت الاسلام تارم در پایان گفت: این مشکل با همکاری و هماهنگی تمامی نهادهای و با بازنگری و اصلاح بخشنامه ها و دستورالعمل ها می تواند به شیوه ای حل شود که هیچ حقی از تجار و بازرگانان ضایع نگردد. گفتنی است پس از پایان این دیدار امام جمعه شهرستان قشم به همراه مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان از انبار و محل نگهداری کالاهای دپو شده در گمرک منطقه آزاد قشم بازدید کردند.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها