اختصاص اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی راهسازی به منطقه کوهشاه احمدیاستاندار هرمزگان گفت: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث راه در منطقه کوهشاه احمدی در نظر گرفته شده است که به صورت مشارکت ۵۰ درصدی با بنیاد علوی به سرانجام خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری صبح ساحل، فریدون همتی در نشست بررسی طرح‌های بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان در استان هرمزگان، اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده برای توسعه مناطق محروم و کم برخوردار اقداماتی با مشارکت بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان در جزیره لارک شروع شده است و برنامه‌هایی نیز با مشارکت استانداری هرمزگان و بنیاد علوی در شهرستان بشاگرد تعریف شده است.

وی ادامه داد: همچنین در حال تلاش برای احداث یک سد در منطقه سیرمند شهرستان حاجی آباد هستیم که هم آب مورد نیاز منطقه را تامین می‌کند و هم تحولی در حوزه اشتغال و کشاورزی ایجاد خواهد کرد.

استاندار هرمزگان افزود: می‌توانیم این طرح را به صورت مشارکت 50 درصدی با همکاری بنیاد علوی طی یک سال به اتمام برسانیم که تاثیر بسیار زیادی در سیرمند حاجی آباد دارد.

همتی تصریح کرد: احداث این سد علاوه بر رفع خطرات احتمالی ناشی از سیلاب با مهار روان آب‌ها حدود 400 هکتار از اراضی منطقه را زیر کشت خواهد برد که باعث ایجاد زمینه اشتغال پایدار و تحقق جهش تولید خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های بنیاد علوی برای توسعه جزیره لارک و شهرستان حاجی آباد، بیان داشت: مصوب شده است که برای توسعه جزیره لارک حدود 11 میلیارد تومان اعتبار برای مشارکت در اجرای پروژه‌ها توسط بنیاد علوی پرداخت شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: مقرر شده است که برای توسعه شهرستان حاجی آباد نیز 39 میلیارد تومان اعتبار توسط بنیاد علوی هزینه شود که 11 میلیارد تومان از این مبلغ وارد فاز اجرایی شده است.

همتی با اشاره به نگاه ویژه‌ای که برای توسعه شهرستان حاجی آباد به خصوص منطقه کوهشاه احمدی وجود دارد، اظهار داشت: 50 میلیارد تومان اعتبار برای احداث راه در منطقه کوشا احمدی در نظر گرفته شده است که به صورت مشارکت 50 درصدی با بنیاد علوی به سرانجام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه 30 میلیارد تومان تسهیلات بدون سود برای مشاغل خرد و خانگی در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: سه میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار کمکی برای بهبود وضعیت آب شرب شهرستان حاجی آباد توسط بنیاد علوی هزینه شده است که باعث شد بخشی از مشکلات تامین آب منطقه حل شود.

استاندار هرمزگان بیان داشت: هماهنگی خوب میان مجموعه مدیریت استان هرمزگان و بنیاد علوی منجر به رقم زدن اقدامات بزرگی در استان شده است و طرح‌های بزرگ عمرانی و توسعه‌ای در حال اجراست. 

همتی عنوان کرد: اقدامات دیگری در حوزه های سازه‌های آبخیزداری، مدرسه سازی، صندوق های توسعه روستایی و آب شرب روستایی با مشارکت بنیاد علوی در منطقه کوهشاه احمدی در حال انجام است که باعث خواهد شد تا پایان دولت گامی بزرگ برای رفع محرومیت این منطقه برداشته شود.

وی گفت: با توجه به منویات و تاکید ویژه مقام معظم رهبری در خصوص توسعه جزایر به خصوص در استان هرمزگان، در حال برنامه ریزی برای احداث هزار و 500 واحد مسکونی در جزایر هرمزگان هستیم.

منبع: تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها