هدیه ۱.۵ میلیون دلاری آیت‌الله سیستانی برای مقابله با کرونا در ایرانمنابع نزدیک به آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعه می‌گویند، دفتر این مرجع تقلید شیعه مقیم نجف دست کم مبلغ ۱.۵ میلیون دلار برای کمک به درمان بیماران کرونایی در ایران اهدا کرده است.

به گزارش صبح ساحل،به گفته این منابع، دفتر آیت الله سیستانی در قم که مسئولیت آن را حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی بر عهده دارد، این مبلغ را با اولویت دادن به بیماران کرونایی در قم، اختصاص داده است. با بخشی از این مبلغ اهدایی و با هماهنگی دفتر آیت الله سیستانی تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران کرونایی وارد کشور شد و در اختیار کادر وزارت بهداشت ایران و بیماران کرونایی قرار گرفت. همچنین دفتر آیت الله سیستانی در قم، در حال ساخت بزرگترین بیمارستان در این شهر است که پیش بینی می‌شود در صورت مساعدت عوامل مختلف درگیر در این پروژه و پیشرفت مطابق برنامه ها، فاز اول آن با اولویت بیماری‌های قلب و عروق، دست کم تا ۱۸ ماه دیگر راه اندازی شود.

 
این بیمارستان با عنوان «بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی نور» با پیش بینی ۳۵۰ تخت و دارای مرکز جامع سرطان با بخش کامل پزشکی هسته‌ای در زمینی به وسعت ۷۵ هزار مترمربع و زیربنای ۶۰ هزار متر مربع در حال ساخت است. طبق طرح، بنا بر این است که این بیمارستان فوق تخصصی یکی از مدرنترین و مجهزترین بیمارستان‌های ایران باشد.

منبع:عصرایران

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها