بیل گیتس:

خرید تیک ‌تاک توسط مایکروسافت جام زهر استبه گزارش صبح ساحل، مایکروسافت و توییتر به دنبال تصاحب بخشی از فعالیت‌های تیک تاک هستند و اخیرا هم‌بنیانگذار غول نرم افزار آمریکایی، بیل گیتس قرارداد میان این شرکت و پلتفرم اشتراک ویدیو را جام زهر توصیف کرده است.

بیل گیتس اخیرا در مصاحبه‌ای با Wired، به این موضوع اشاره کرده که فروش بخشی از تیک تاک به مایکروسافت آسان نخواهد بود:

«چه کسی می‌داند با این معامله چه اتفاقی رخ می‌دهد. چنین قراردادی جام زهر است.»

به اعتقاد گیتس، تبدیل شدن به یکی از بازیگران بزرگ در شبکه‌های اجتماعی کار ساده‌ای نیست و مایکروسافت باید وارد مرحله تازه‌ای از مدیریت محتوا شود. مدیرعامل مایکروسافت رقابت با فیسبوک را یک اقدام خوب می‌داند، با این حال به نظر گیتس نابودی تنها رقیب توسط ترامپ یک کار عجیب است.

به نظر می‌رسد گیتس نیز مانند بسیاری از افراد فعال در حوزه فناوری درباره قرارداد میان تیک تاک و مایکروسافت سردرگم است، مخصوصا پس از اینکه ترامپ در گفتگو با «ساتیا نادلا» موضوع سهم‌خواهی را مطرح کرد. گیتس در این زمینه گفته:

«من موافقم که اصل این کار به تنهایی عجیب است، با این حال سهم‌خواهی چنین موضوعی را دوچندان کرده است.»

بیل گیتس

چند روز پیش مایکروسافت رسما از مذاکره برای خرید بخش عملیاتی تیک تاک در کشورهای ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزلند خبر داد. پس از آن، گزارش دیگری احتمال خرید تیک تاک به صورت کامل توسط این غول نرم افزار آمریکایی را مطرح کرد.

دونالد ترامپ اخیرا با دو دستور مراوده مالی شرکت‌های آمریکایی با مالکان تیک تاک و وی‌چت را ممنوع کرده که البته از ۲۵ شهریور ماه اجرایی می‌شوند. با توجه به این موضوع، فروش این پلتفرم اشتراک ویدیو باید تا قبل از این تاریخ انجام شود که فشار مضاعفی به فروشنده و خریدار وارد خواهد کرد.

ایالات متحده آمریکا و چین در یک جنگ تجاری قرار دارند و حضور در میان این جنگ، اقدام خطرناکی محسوب می‌شود و می‌تواند برای مایکروسافت دردساز شود. گیتس درباره این معامله محتاط است و مانند بسیاری از ما، منتظر نتیجه مذاکرات در ماه آینده است.

منبع: دیجیاتو

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها