پرداخت کمک هزینه یک میلیونی به 310 نفر از ملوانان شناورهای سنتیمدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دومین مرحله کمک هزینه معیشتی به ۳۱۰ نفر از ملوانان شناورهای تجاری سنتی اهدا شد.

به گزارش صبح ساحل، علی‌رضا محمدی کرجی ران با اشاره به تبعات شیوع ویروس کووید-۱۹ در جهان و پیامدهای منفی ناشی از این ویروس بر حمل و نقل دریایی اظهارداشت: صنعت حمل و نقل دریایی استان هرمزگان نیز از تاثیرات این پدیده در امان نماند و اعمال محدودیت و در برخی مواقع ممنوعیت‌های ترددی  که براساس دستورالعمل ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مراقبتی ابلاغ می‌شد آسیب هایی را متوجه فعالین صنعت دریایی استان کرد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با تدابیر و پیگیری‌های استاندار هرمزگان برای کمک و جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر به قشرهای آسیب پذیر مرحله نخست کمک هزینه معیشت در اردیبهشت ماه سال جاری به ۴۴۴ نفر از شاغلین حوزه مسافری دریایی مرکز استان که فعالیت‌های معیشتی آنها متاثر از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده بود اهداء گردید.

محمدی کرجی ران با بیان اینکه براساس برنامه ریزی صورت گرفته در مرحله دوم این کمک هزینه معیشتی به ملوانان شناورهای تجاری سنتی اختصاص یافت تصریح کرد: در این مرحله ۳۱۰ نفر ازملوانانی که در شناورهای تجاری سنتی فعالیت می‌نمایند مبلغ سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

این مسؤول اظهار داشت: باتوجه به گستردگی  و تنوع فعالیت دریایی اعم از تجاری، مسافری و گردشگری در بزرگترین استان ساحلی کشور ضرورت رفع موانع و مشکلات به وجود آمده پیش روی تلاشگران این حوزه‌ها همواره مورد تاکید استاندار هرمزگان و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بوده است.

شایان ذکر است ویروس نوپدید کرونا که از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ به شکل جهان شمول، مرزها را در نوردید، بخش‌های مختلف از جمله حمل و نقل و تجارت دریایی جهان را تحت تاثیر خود قرارداد،  ناوگان تجاری، تفریحی و مسافری دریایی کشور و استان هرمزگان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اعمال مقررات کنترلی و مراقبتی که با ممنوعیت و محدودیت تردد دریایی همراه بود آسیب‌هایی را متوجه  فعالین این حوزه کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها