رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی هرمزگان:

تاکنون ۶ هزار و ۴۴۶ نو آموز بدو ورود به دبستان در ۳۳ پایگاه سلامت استان سنجش شده اندرئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی هرمزگان پیش بینی کرد: امسال ۲۳ هزار نوآموز برای ورود به پایه اول مورد سنجش و ارزشیابی قرار گیرند.

به گزارش صبح ساحل،شهباز بارانی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی هرمزگان، گفت: از این تعداد تاکنون ۶ هزار و ۴۴۶ نو آموز بدو ورود به دبستان در ۳۳ پایگاه سلامت استان سنجش شده اند. وی با اشاره به اینکه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از اول مرداد آغاز شده است، افزود: از این تعداد نوآموز سنجش شده، ۴۰۸ نفر برای ارزیابی هوش، ۲۳۵ نفر مشکوک به مشکل بینایی، ۶۹ نوآموز مشکوک به مشکل شنوایی، ۱۳ نوآموز دارای اختلال جسمی/حرکتی و ۲ نوآموز مشکوک به اختلال طیف اوتیسم به پایگاه‌های تخصصی ارجاع داده شدند. وی گفت: ۱۰۷ نفر دانش آموز هم برای سنجش جهش نوبت گیری کردند که ازاین تعداد ۹۴ نفر مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی هرمزگان پیش بینی کرد: امسال ۲۳ هزار نوآموز برای ورود به پایه اول مورد سنجش و ارزشیابی قرار گیرند. گفتنی است؛ سنجش جهش برای دانش آموزانی انجام می‌شود که از نظر معلم و مدرسه دارای بهره هوشی بالای هستند و در یک سال می‌توانند دو پایه را بگذرانند.

منبع: قطره

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها