راه اندازی خانه سمن های در قشممدیر اجتماعی و سلامت و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور بانوان و خانواده از راه‌اندازی و ایجاد خانه سمن های قشم در آینده نزدیک خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، فرشته سلجوقی با بیان این مطلب، گفت: با پیگیری های انجام شده خانه سمن های قشم تشکیل و راه اندازی خواهد شد تا این سمن ها به شکل منظم تری فعالیت کنند.

وی با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف اجتماعی و محیط زیستی، بیان کرد: آسیب شناسی و نقد عملکردها نقشی مهمی در بلوغ فعالیت های مدنی و مردمی به ویژه در حوزه محیط زیست و کاهش آسیب های اجتماعی در منطقه خواهد داشت.

به گفته سلجوقی؛ طراحی دوره های آموزشی و اطلاع رسانی برای افزایش آگاهی نوجوانان، جوانان و خانواده ها توسط سمن های فعال در حوزه آسیب های اجتماعی با توجه به نیاز جامعه  انجام می شود.

مدیر اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به فعالیت ۱۴ سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف اجتماعی در این منطقه، تصریح کرد: سمن ها باید در انگیزش، کنش اجتماعی و تولید مسئولیت آگاهانه در اجتماع موثر باشند و با نگاه توام با تخصص و بهره گیری از تجربیات گذشته و تدوین برنامه های هدفمند، کارآمد و متناسب با فضای محیطی و شرایط جامعه به سوی هدف های متعالی حرکت کنند.

وی با بیان اینکه خانه سمن های قشم در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد؛ خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای مهم سازمان منطقه آزاد قشم حمایت از نهادهای مدنی بوده و از طریق ساز و کارهای مختلف، تلاش شده حمایت های ساختاری و توان افزایی و همکاری در پروژه های مشخص را با سازمان های مردم نهاد داشته باشد.

سلجوقی در در پایان گفت: با حمایت های مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم از فعایت سازمان های مردم نهاد در جهت توانمندسازی جوامع محلی و کمک به فراهم آوردن معیشت پایدار، زمینه ساز افزایش کیفیت زندگی ساکنان جزیره خواهد بود.

منبع:خبرآنلاین

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها