رئیس بنیاد مسکن:

۲۵۰ هزار واحد مسکن روستایی را تا پایان سال تکمیل می‌کنیمرئیس بنیاد مسکن گفت: با ابلاغ اعتبارات ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی، از امروز وام مسکن روستایی از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان تبدیل شده است و متقاضیان از امروز می‌توانند تشکیل پرونده دهند و کسانی که توان مالی ندارند و در روستا‌های کم درآمد زندگی می‌کنند از حساب ۱۰۰ امام مبلغ ده میلیون به آن‌ها کمک می‌کنیم.


به گزارش صبح ساحل و به نقل از صدا وسیما، علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن در حاشیه مراسم معارفه نماینده جدید، ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: متقاضیان از امروز می‌توانند تشکیل پرونده دهند و کسانی که توان مالی ندارند و در روستا‌های کم درآمد زندگی می‌کنند از حساب ۱۰۰ امام مبلغ ده میلیون به آن‌ها کمک می‌کنیم.

وی درباره بازسازی واحد‌های مسکونی در استان سیستان و بلوچستان که در سیل سال ۹۸ آسیب دیدند گفت: بازسازی ۱۶ هزار واحد مسکونی در این استان را شروع کردیم که ۵۰ درصد اعتبارات آن را سال گذشته دریافت و ۵۰ درصد آن را نیز امسال در هیئت دولت تصویب و تامین کردیم. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در تلاشیم حاشیه نشینی شهر زاهدان را ساماندهی کنیم گفت: در این طرح ساماندهی زمین‌ها را تفکیک می‌کنیم و سند تفکیکی به افراد می‌دهیم و ۱۰ هزار واحد مسکونی در برنامه پیش بینی کردیم تا به آن‌ها وام پرداخت کنیم که , ۲۵ میلیون وام بلاعوض پرداخت می کنیم.

 تابش گفت: در حاشیه بندرچابهار نیز همین طرح را برای دو هزار و ۵۰۰ خانوار تا پایان امسال اجرا می‌کنیم. وی افزود: بازسازی روستای قطور در آذربایجان غربی در نقطه صفر مرزی که تخریب شده است و بازسازی سراب و نقطه‌ای دیگر در آذربایجان شرقی را باید امسال به پایان برسانیم. رئیس بنیاد مسکن گفت: دربخش تکمیلی امسال حدود ۲۵۰ هزار واحد مسکن روستایی را باید تکمیل کنیم.

گفتنی است رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در 6 تیرماه، در خصوص افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان، توضیح داد: افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۵۰ میلیون تومان در هیات دولت مصوب شده است که در هفته جاری به بانک ها از سوی بانک مرکزی ابلاغ می‌شود و با تعیین سهم هر بانک و ابلاغ به بانک ها، عملیاتی و اجرایی خواهد شد. تابش اعلام کرد: بر اساس تازه ترین آمار، تاکنون پرونده ۵۱۲۴ متقاضی مسکن ملی کامل شده که این تعداد آورده اولیه واحدهای خود را تامین کرده و در حسابی به همین منظور واریز کرده اند که رفمی معادل ۲۲۰ میلیارد تومان، است.

 
منتشر شده: 1
علی
۲۶ شهریور ۱۳۹۹
ادرس کامل، رودان روستای غیبی. رضا سیاحی که یتیم هست. وام بنیاد مسکن تا زیرسقف. دیگه کمکی نشد.صبح ساحل لطفا پیگیر باش تا کمکی براش انجام بشه از طریق همین بنیاد. ممنون
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها