فوتسالیست موفق هرمزگانی: ورزش استان نیاز به پوست اندازی دارداز سن ۱۲سالگی الفبای فوتبال را در تیم برق منطقه ای زیرنظر حسین زحمت پیشه فرا گرفت.  فوتسال را از زمین آسفالت محله اسلام آباد شروع کرد که بعد از آن به طور جدی فوتسال را  با تیمی به نام خویشاوند ادامه دادو در بازی دوستانه با تیم منتخب فوتسال استان توسط محمد رحمتی به تیم منتخب دعوت شد.گفت وگوی اختصاصی صبح ساحل  با این دروازه‌ بان موفق فوتسال هرمزگان با هم می خوانیم.

 لطفا خودتان را به صورت کامل معرفی کنید.
امید باخویش هستم متولد ۱۳۶۴ در بندرعباس اهل محله اسلام آباد دارای مدرک مهندسی فناوری اطلاعات، بازیکن سابق تیم های برق منطقه ای خویشاوند ، امیداِوزیها، آبفا،خواجه عطاء و پیام مخابرات هرمزگان


 از کی به ورزش روی آوردید وبا چه رشته ورزشی ؟
از سن ۱۲سالگی الفبای فوتبال را در تیم برق منطقه ای زیرنظر حسین زحمت پیشه فرا گرفتم.


 فوتسال بازی کردن را با چه تیمی شروع کردید ؟
فوتسال را از زمین آسفالت محله اسلام آباد شروع کردم که بعد از آن به طور جدی با تیمی به نام خویشاوند وارد فوتسال شدم که در بازی دوستانه با تیم منتخب فوتسال استان توسط محمد رحمتی به تیم منتخب دعوت شدم.


 مربیان خود را برایمان نام ببرید؟
مهدی عضدی، سلامی، صالح هاشم پور، حسین روزگاری، محمدرحمتی، دادخدا میری، عبدالرضا پورسبزعلی، حسن مریدی و رستم سی سی پور مربیانی بودند که برایم خیلی زحمت کشیده اند.


 خانواده هم اهل ورزش هستند؟بله برادرانم همگی اهل ورزش هستند که برادر کوچکم سعید یکی از بهترین دروازه بان فوتسال استان هستند. همچنین پسرم امیرعلی زیر نظر خودم درحال آموختن اصول دروازه بانی است.


 وضعیت فوتسال را در هرمزگان چگونه ارزیابی می کنید؟
فوتسال استان بعد از سقوط آذرخش از آن شور و هیجان خاصی که داشت افتاد است  و باید با اتحاد و همدلی مسئولین کمک کنیم که آذرخش دوباره به لیگ برتر صعود کن .  همچنین باید از تیم آیندگان نماینده استان  در لیگ دسته دوم کشور حمایت شود تا به لیگ یک صعود کند. فوتسال هرمزگان‌ درصورت حمایت همه جانبه  این توانایی را دارد که به یکی از قطب های فوتسال ایران تبدیل شود.


 طرفدار کدام تیم فوتسال خارجی هستید؟
بارسلونا و بیشتر به خاطر دیدن بازی های سدانو دروازه بان این تیم از طرفداران این تیم هستم.


 برای موفقیت های بیشتر چه برنامه ای دارید؟
تصمیم دارم تمامی کلاس های مربیگری را پشت سربگذارم و به دانش خود در مورد فوتسال  با مطالعه و تحقیق اضافه کنم.


 کمی از تیم آذرخش بگویید نقش آن در رشد فوتسال استان چقدر بود؟
آذرخش تیمی بود که با تلاش و غیرت بازیکنان و کادر بومی از لیگ دو به لیگ برتر کشور صعود کرد و همین امر باعث شد تا فوتسال در استان رونق بیشتری بگیرد ودر حال حاضر  فوتسال ورزش اول استان ما می باشد.


 علت اصلی سقوط آذرخش به لیگ یک در چه می دانید؟
علت اصلی سقوط آذرخش درکنار عدم حمایت مسئولان و ضعف مدیریتی از نظر بنده آن تصمیم جمعی غلطی بود که گرفته شد و این تیم  مقابل حریف مشهدی خودش در بندرعباس بازی نکرد و  چه بسا اگر در آن بازی حاضر می شد و امتیاز می گرفت اکنون آذرخش در لیگ برتر حضور داشت. بلاخره مشکلات مالی در سال های گذشته هم بوده اما بدترین تصمیم همان بازی نکردن بود که گرفته شد.


 از مسوولان ورزش استان چه انتظاری دارید ؟
از مسئولان تقاضا دارم به جوانان اعتماد کنند. ورزش این استان نیاز به پوست اندازی و تفکرات جدید دارد . در حال حاضر ورزش در دنیا به صورت علمی دنبال می شود و تفکرات قدیمی و زنگ زده دیگر در ورزش جایی ندارد.


 تعدادی از هم بازی های خود را معرفی کنید ؟
اسماعیل کرم زاده، جاسم داوری، علی و مهدی حسین پور ، مهدی آزادی، سعید رهرو، محمد حسین نژاد، حمیدشایانفر و رضا معمارزاده از هم بازی های قدیمی من هستند.


 در تیم های منتخب استان هم بازی کرده اید؟
بله با تیم منتخب فوتسال استان مقابل تیم ملی در سالن فجر بازی کردم .


 بهترین دوران بازی شما با کدام تیم بوده است ودر چه سالی؟

اوج بازی کردن بنده با تیم های پیام مخابرات و آبفا بوددر حدودا شانزده سال پیش که واقعا دوران خوبی برایم بود.


 چه افتخاراتی کسب نموده اید؟
پنج قهرمانی فوتسال استان با تیم های پیام مخابرات و خواجه عطاء ، قهرمانی فوتبال جوانان استان به همراه تیم آبفا، قهرمانی فوتسال زیر ۲۱ سال منطقه جنوب ایران و دعوت به تیم ملی، سومی فوتبال ساحلی ایران در انزلی، قهرمانی فوتبال جوانان شهرداری و صعود به لیگ یک ایران به عنوان مربی و قهرمانی فوتبال لیگ برتر استان به همراه فولاد به عنوان مربی از افتخارات ورزشی من هستند.


 الگوی شما در ورزش کیست؟
الگوی ورزشی  بنده در ایران عابدزاده و در خارج از ایران چیلاورت می باشد.‌


 شرایط فوتسال شهر بندرعباس چگونه است؟
فوتسال شهر بندرعباس دارای تیم های پایه فعال و خوبی است اما همگی با مشکل بزرگی به نام نداشتن سالن روبرو هستند  که به شدت نیازمند یک خانه فوتسال می باشد تا به رشد و پرورش بازیکنان پایه به صورت اصولی پرداخته شود.


 بهترین مربی فوتسال استان را چه کسی معرفی می کنید؟
عباس روزپیکر


 صمیمی ترین دوستان  فوتسالی خود را نام ببرید؟
با بیشترین بازیکنان فوتسال استان رفاقت دارم.

    

      فوتبالیست موفق هرمزگانی

    


 قشنگ ترین خاطره ورزشی شما؟
قهرمانی با تیم  زیر ۲۱ سال منطقه جنوب ایران و دعوت به تیم ملی و همچنین به عنوان بازیکن در اولین تیم فوتبال ساحلی استان و کسب  مقام سوم کشور  از خاطرات شیرین ورزشی بنده می باشد.


 بدترین و تلخ ترین خاطره ورزشی شما؟
اعلام نکردن زمان اردوی تیم ملی توسط هیات وقت فوتبال  که بعد از یک سال نامه دعوت شدن من و دونفر دیگر از بازیکنان در کشو در میز یکی از کارکنان هیات پیدا شد از خاطرات تلخ ورزشی‌ من است‌.


 چه توصیه ای به جوانان دارید؟
در کنار ورزش تحصیل را ادامه دهند و همچنین زندگی سالم و احترام به بزرگترها به خصوص پیشکسوتان ورزش را هیچ وقت فراموش نکنند.


 بهترین مربی فوتسال ایران از نظر شما چه کسی است؟
محمد ناظم الشریعه


 بهترین تیم فوتسالی ایران از نظر شما چه تیمی است؟
مس سونگون


 بهترین مربی دنیا از نظر شما؟
فوتسال جورج گومز و فوتبال گواردیولا


 نظرتان راجع به هوادران هرمزگانی چیست؟
بدون تعارف هرمزگان بهترین هواداران دنیا را دارد.


 زیباترین جای هرمزگان از نظر شما کجاست؟
همه جای هرمزگان زیبایی های خاص خودش را دارد.


 اوقات فراغت خود را چگونه سپری می کنید؟
به ورزش و مطالعه می پردازم.  


 بهترین های فوتسال هرمزگان را نام ببرید ؟
محمدبنی اسدی، بهزاد میری زاده، مهدی آزادی، محمدحسین نژاد و حمیدشایانفر از بهترین های فوتسال هرمزگان هستند.


 وحرف آخر...
به عنوان عضو کوچکی از ورزش این استان از نمایندگان و مسئولان استان درخواست دارم صنایع غرب استان را وارد ورزش حرفه ای استان بکنند تا از این رکود ورزشی بیرون بیایم و شور و نشاط اجتماعی دوباره به وسیله ورزش به جامعه استان برگردد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها