اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی؛ هرمزگان بیش از 2 هزار سهمیه داردمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هرمزگان 2 هزار و 300 نفر سهیمه در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دارد، گفت: با هدف ایجاد اشتغال پایدار و تامین بازار مصرف اجرا می‌شود.

به گزارش صبح ساحل، هادی ابراهیمی افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی به عنوان نهاد توسعه‌ای در ۳۱ استان کشور و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار و تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور اجرا می شود.

 وی اضافه کرد: این طرح در سه فاز شناسایی، اولویت بندی مزیت‌ها ، ظرفیت ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان در راستای توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده و ثبت نام در آن به مدت یک ماه از 6 شهریور آغاز و تا 6 مهر ادامه دارد و علاقمندان باید در زمان مقرر در سامانه  inhb.ir اقدام به ثبت نام کنند.

 دارا بودن ۱۸ سال تمام ، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی از شرایط متقاضیان جهت ثبت نام در این طرح است. 

لازم به ذکر است دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز مطالعاتی، احصای توانمندی‌ها، تولید و با هدف ایجاد توسعه و پایداری مشاغل خانگی به طور رسمی در جهاد دانشگاهی بندرعباس آغاز به کار کرده است.

 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها