پخش مستند «شهیده فاطمه نیک» از رادیو خلیج فارسمستند شهیده فاطمه نیک به تهیه کنندگی، طراحی و نویسندگی مریم آبسیه از رادیو خلیج فارس در مهرماه پخش می‌شود.

 

به گزارش صبح ساحل، مهران جلایی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس، روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این مستند رادیویی به بررسی ابعاد زندگی و فعالیت‌های شهید فاطمه نیک به عنوان ام الشهدای جزیره هرمز می‌پردازد.  
وی بیان داشت: دراین مستند یک قسمتی ۲۰ دقیقه ای همچنین شهیده فاطمه نیک بعنوان الگوی شاخص برای زنان هرمزگانی معرفی می‌شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز خلیج فارس اظهارداشت: این مستند باهدف توجه به فرهنگ شهید و شهادت و بازخوانی زندگی شهدای استان هرمزگان تهیه شده است.
 شهیده فاطمه نیک مادر سه شهید بنام‌های علی، غلام و محمد گلزاری است و درمجموع ۹ تن از محارم وی به شهادت رسیده‌اند.
در زمان جنگ تحمیلی فرزندانش محمد، علی و غلام گلزاری و برادرش سردار موسی درویشی، برادرزاده اش حر گلزاری و عبدالحسین درویشی و خواهرزاده اش مصطفی مدنی یکی پس از دیگری به شهادت رسیدند و او ضمن شرکت در تشییع جنازه و خاکسپاری، در مقابل این همه مصیبت تحمل کرد و خم به ابرو نیاورد.
شهید فاطمه نیک مشهور به ام الشهدا (نهم مردادماه سال ۶۶ هجری خورشیدی) یکی از شهدای جمعه خونین مکه است که در حج ابراهیمی در جوار کعبه بدست وهابیون به درجه رفیع شهادت نائل شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها