راه تشخیص سرما خوردگی و کرونا/ ۲۰ درصد از مبتلایان به کووید ۱۹ فاقد هرگونه علامت هستندتحقیقات دانشگاه برن در سوییس نشان داده است که 20 درصد مبتلایان کووید19، هیچگونه علامتی ندارد.

به گزارش صبح ساحل،  این تحقیقات با استفاده از داده‌های به دست آمده از بانک اطلاعاتی مستندات SARS-CoV-۲  در بازه زمانی مارس تا ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی انجام شده است. در این تحقیقات ۷۹ مطالعه به منظور تعیین درصدی از بیماران که فاقد علامت هستند مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. در این تحقیقات در مجموع اطلاعات مربوط به ۶ هزار و ۶۱۶ داوطلب بررسی شده است که از بین آن‌ها هزار و ۲۸۷ نفر دارای علایم بیماری کووید ۱۹ بودند. محققان با انجام این مطالعه دریافتند به طور متوسط ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ فاقد هرگونه علامت هستند.

به گفته محققان، تخمین دقیق تعداد بیماران دارای علامت و فاقد علایم بیماری کووید ۱۹ برای درک نحوه انتقال ویروس در سطح جمعیت و همچنین تدوین استراتژی‌های عمومی برای مقابله با این ویروس ضروری است. لازم است تحقیقات آینده دربرگیرنده مطالعات طولی باشد که وضعیت علایم بیماری را مستندسازی می‌کنند. افزایش دقت آزمایش های تشخیصی نیز برای کاهش تعداد اشتباهات امری ضروری است. از آنجا که تمام افراد آلوده به ویروس کووید ۱۹ در ابتدا فاقد علامت هستند، انتظار می‌رود حدود ۸۰ درصد از این افراد به مرور زمان علایم بیماری ظاهر شود. در نتیجه انتقال بیماری پیش از بروز علایم، بخش عمده‌ای از موارد انتقال ویروس را به خود اختصاص می‌دهد. امکان انتقال ویروس پیش از بروز علایم و پس از آن بدین معنی است که برای مقابله با شیوع این ویروس باید ترکیبی از تدابیر و اقدامات پیشگیرانه برای هر دو نوع انتقال شامل شست‌وشوی دست‌ها، استفاده از ماسک، آزمایش و ردگیری و همچنین استفاده از استراتژی‌های قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی درنظر گرفته شود و تا پایان شیوع بیماری ادامه یابد.

راه تشخیص سرما خوردگی و کرونا چیست؟

تیم اسپکتور، رئیس دانشگاه کینگ لندن در مورد علامتی که نشان دهنده سرماخوردگی و آنفلوآنزاست و ربطی به کرونا ندارد توضیح داد. او گفت: آبریزش بینی یکی از علامت‌های بیماری سرماخوردگی در کودکان است و نمی‌تواند از عوارض ابتلا به ویروس کرونا باشد.  اسپکتور که روی علائم کرونا تحقیق کرده است، اعلام کرد: به ترتیب سه علامت خستگی شدید، سردرد و تب از شایع‌ترین علامت کرونا در کودکان است. در بزرگسالان نیز بیشترین علائم گزارش شده به ترتیب خستگی شدید، سردرد و از دست دادن حس بویایی است و در هیچ گروه از بزرگسالان و کودکان آبریزش بینی گزارش نشده است.

این محقق انگلیسی گفت: علائم ویروس کرونا در گروه‌های مختلف متفاوت است و این به دلیل جهش این ویروس است که بسیار پیچیده شده است. ویروس کرونا تا کنون حدود ۳۱ میلیون نفر در سراسر جهان را آلوده کرده و باعث جان باختن بیش از ۹۶۵ هزار تن شده است. تاکنون تلاش‌های زیادی برای جلوگیری و درمان بیماری کرونا صورت گرفته که هیچ کدام به صورت رسمی تایید نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران_ ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها