معاون اول رئیس جمهور، فاز دو فولاد کاوه را افتتاح می‌کندمدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش گفت: مرحله ۲ فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان با حضور معاون اول رئیس جمهور شنبه افتتاح می شود.

علی دهاقین عصر چهارشنبه در یک نشست خبری افزود:  مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با سرمایه گذاری ۳۱۱ میلیون یورو از سوی بنیاد مستضعفان در مدار تولید قرار گرفته است.
وی ادامه داد:  با بهره برداری از مرحله دوم این مجموعه،  یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه شده و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن شمش فولادی خواهد رسید.
دهاقین  با بیان اینکه با احتساب ظرفیت تولید در فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش سهم تولید فولاد در این شرکت حدود ۱۰ درصد تولید فولاد کشور افزایش می‌یابد افزود:  این میزان تولید باعث می شود تا رتبه فولاد کاوه جنوب کیش در میان تولیدکنندگان فولاد کشور از  جایگاه هفتم به رده چهارم ارتقا یابد.

خط تولید 100 درصد ایرانی


دهاقین  با تاکید بر احداث فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش در سال جهش تولید و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت برای نخستین بار در کشور یک خط تولید فولادی به صورت کامل به دست متخصصان ایرانی انجام شد و این موفقیت بزرگ در شرایطی به دست آمد که کشور و صنعت فولاد ایران تحت سخت ترین تحریم های خارجی قرار داشت  با اشاره به نقش احداث مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اشتغال‌زایی نیروهای بومی استان هرمزگان گفت : با بهره‌برداری ازمرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش اشتغال مستقیم و غیرمستقیم فعلی کارخانه به دو برابر افزایش خواهد یافت که همگی از جوانان متخصص و نیروهای بومی استان هرمزگان خواهند بود میرعامل  فولادکاوه جنوب کیش خاطرنشان شد سرمایه‌گذاری برای احداث فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان بوده و در آینده با راه اندازی کارخانه های کنسانتره و گندله به تکمیل زنجیره تولید فولاد منجر می شود .


به گفته دهاقین مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش واقع در غرب بندرعباس روز شنبه ۵ مهر با حضور معاون اول رییس جمهوری  و رییس بنیاد مستضعفان بهره برداری می شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها