رییس کل دادگستری هرمزگان:

تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف شده، مصداق بارز دفاع از حقوق عامه استرییس کل دادگستری استان هرمزگان بر ضرورت تعیین تکلیف کالاهای اموال تملیکی تأکید کرد و گفت: فراهم شدن زیر ساخت های مناسب برای حفظ و نگهداری کالاهای موجود در انبارها،ضرورتی اجتناب ناپذیر است و در این راستا، بروزرسانی امکانات باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

به گزارش صبح ساحل، علی صالحی در نشستی با حضور رسولی فاضل، عضو هیأت عالی نظارت و نماینده قوه قضائیه و غضنفری، عضو هیأت عالی نظارت و نماینده دیوان محاسبات کل کشور، بر لزوم ساماندهی وضعیت کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی تأکید کرد.

در جریان برگزاری این نشست که دادستان بندرعباس، مسئولین بنادر و گمرکات و مدیر اموال تملیکی استان هرمزگان نیز حضور داشتند ، رییس کل دادگستری استان با اعلام اینکه رسیدگی، تعیین تکلیف و ساماندهی به وضعیت کالاهای قاچاق کشف شده ، مصداق بارز دفاع از حقوق عامه است دانست.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: انبارهای مجهز و ماشین آلات مناسب باید در سرتاسر استان در نظر گرفته شود تا دستگاه های کاشف با سهولت بیشتری به کار خود ادامه دهند و دغدغه ای برای حمل و بارگیری کشفیات قاچاق نداشته باشند.

صالحی تصریح کرد: دادستان های سراسر استان با بازدید های هفتگی از گمرکات،بنادر و انبارهای اموال تملیکی بر نحوه نگهداری اجناس کشف و ضبط شده، نظارت مستمر دارند.

وی اقدامات صورت گرفته در خصوص تعیین تکلیف اموال تملیکی طی یکسال اخیر را بسیار قابل قبول ارزیابی کرد و ابراز داشت: آمار ورودی و خروجی کالاها نشان می دهد با تلاش های انجام شده، بخش قابل توجهی از کالاها در یکسال گذشته تعیین و تکلیف شده اند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تشکیل جلسات مستمر با حضور مسئولین محیط زیست، اداره استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی را در راستای سرعت بخشیدن به تعیین و تکلیف اموال تملیکی موجود در انبارها خصوصاً کالاهای سریع الفساد ضروری برشمرد و اظهار داشت: لازم است با تحویل به موقع کالا و صدور حکم قضایی به گونه ای اقدام گردد که از معدوم شدن اجناسی که مورد نیاز کشور است جلوگیری شود.

تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف شده، مصداق بارز دفاع از حقوق عامه است

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها