گوگل هک شدن حساب شما را با یک اعلان جدید اطلاع می‌دهدگوگل به تازگی ویژگی‌ امنیتی جدیدی را معرفی کرده است که چندین هشدار جدید را به نمایش می گذارد. این هشدار برخی از فعالیت‌ها را به صورت اعلان برای کاربری که حسابش هک شده باشد نشان می دهد.

 

به گزارش صبح ساحل، گوگل با تغییراتی که اخیرا در سیستم اعلان امنیتی خود ایجاد کرده است، امکان تقلب توسط هکرها را غیر ممکن کرده است. تا پیش از این کاربران هنگام انجام شدن فعالیت‌های مشکوک روی حساب کاربری‌شان، یک ایمیل دریافت می‌کردند. حالا گوگل یک اعلان را از طریق اپلیکیشن خود ارسال می کند که نشان می دهد یک هکر قصد ورود به حساب شما را داشته است.

پس از دریافت این اعلان کاربر می‌تواند حساب گوگل خود را قفل کند و دسترسی هکر را به حساب کاربری حذف نماید.

Rahul Roy-Chowdhury معاون مدیر محصول گوگل اعلام کرده است:

«هنگامی که ما یک مشکل اساسی امنیتی در حساب گوگل را تشخیص می‌دهیم، به صورت خودکار یک اعلان را در اپلیکیشن گوگل ارسال و به شما کمک می‌کنیم آن مشکل را برطرف نمایید. اعلان‌های جدید در برابر تقلب مقاوم هستند از این رو نیازی نیست ایمیل یا تلفن خود را بررسی کنید. بنابراین مطمئن باشید که این اعلان از جانب ما ارسال می‌شود. این قابلیت طی هفته‌های اتی به صورت محدود منتشر می‌شود و انتشار گسترده آن از اوایل سال 2021 آغاز می‌شود. »

بنابر گزارش پی‌سی مگ ویژگی جدیداعلان امنیتی گوگل در ابتدا برای کاربران iOS منتشر می‌شود و در کنار سایر ویژگی‌های امنیتی گوگل قرار می‌گیرد. کاربران اندرویدی نیز در آینده به کمک سیستم Android push notification از اخطارهای امنیتی مطلع خواهند شد. گوگل هم‌چنان به ارسال ایمیل در کنار قابلیت تازه امنیتی خود ادامه می‌دهد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها