بیش از ۳۳۴ هزار سیم کارت به علت مزاحمت پیامکی قطع شدسازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور گفت: در مهرماه گذشته بیش از ۱۷ هزار شکایت در حوزه ارتباطات به ثبت رسیده و ۳۳۴ هزار و ۲۲۳ خط شخصی (سیمکارت) به علت ارسال پیامک انبوه و مزاحمت پیامکی مسدودسازی شده‌اند.

 

به گزارش صبح ساحل، سازمان تنظیم مقررات برای شفافیت در حوزه ارتباطی کشور و مشکلاتی که دارد سامانه‌ای را برای ثبت شکایات مردمی در حوزه ارتباطات ایجاد کرده است.

تازه‌ترین گزارش‌هایی که در این سامانه به ثبت رسیده، نشان می‌دهد در مهرماه امسال، ۱۷ هزار و ۳۴۸ شکایت در حوزه فناوری اطلاعات به ثبت رسیده است.  

تاکنون کارشناسان سازمان تنظیم مقررات توانسته‌اند بیش از ۱۰ هزار شکایت را خاتمه بدهند و مشکلی که برای کاربران داشته را حل کنند و تاکنون ۶۰ درصد مشکلات به نتیجه رسیده‌اند.

از تعداد کل شکایت‌های یک ماه، ۹ هزار و ۵۰۰ شکایت مربوط به اینترنت و سه هزار شکایت مربوط به تلفن همراه است. نکته جالب این است که در حوزه خدمات ارزش افزوده تنها ۳۷ شکایت به ثبت رسیده است که نشان می‌دهد اقدامات وزارت ارتباطات برای متخلفان این حوزه، بازدارندگی لازم را داشته است.

تعداد ۴۰۵ هزار و ۲۳۵ شکایت از زمان افتتاح این سامانه از سال ۹۷ تاکنون به ثبت رسیده که ۱۰۵ هزار شکایت مربوط به سال جاری است.  

بر اساس آخرین به روزرسانی، ۳۳۴ هزار و ۲۲۳ خط شخصی (سیمکارت) به علت ارسال پیامک انبوه و مزاحمت پیامکی مسدودسازی شده‌اند.

 گفتنی است که، سامانه ثبت و پاسخگوئی به شکایات 195 به منظور افزایش رضایت کاربران و رسیدگی به شکایت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان راه‌اندازی شده است.

کاربران سرویسهای ارتباطی، فناوری اطلاعات و پستی می‌توانند با مراجعه به سایت https://195.cra.ir، تماس با تلفن گویای 195و یا صندوق پستی 195-16315، شکایت‌های خود را از سرویسهای مختلف حوزه ICT ثبت و پیگیری کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها