ثبت 2 فوتی در هرمزگان؛ 3 هزار بیمار کرونایی در قرنطینه خانگی هستندرئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با فوت دو تن دیگر براثر ابتلاء به کرونا در استان، شمار فوتی‌ها به ۸۸۰ تن افزایش یافت.

به گزارش صبح ساحل، حسین فرشیدی افزود: موارد بیماری‌های عفونیِ گوارشی و تنفسی در مهر و آبان امسال، بعلت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ۹۰ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال بود.

مواردی از ابتلاء به آنفلوآنزا در استان گزارش نشده

وی گفت: تاکنون مواردی از ابتلاء به آنفلوآنزا در استان گزارش نشده و در هفته جاری هم شمار بیماران سرپایی افزایش نداشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه هدف از محدودیت‌ها، جلوگیری از ابتلاء با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است، گفت: در هفته‌ای که گذشت ۱۷ تن در هرمزگان فوت کردند که بالاترین آمار فوتی، و نتیجه عملکرد هفته‌های گذشته ماست.اکنون 251 نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 73 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بسر می‌برند و حال ۲۲ تن از بیماران وخیم است.
فرشیدی افزود: در این هفته ۳۳۸ بیمار کرونایی نیز، از بیمارستان‌های استان ترخیص شده اند.

کیش و بندرعباس در وضعیت قرمز 

وی اضافه کرد: شهر‌های بندرعباس و کیش در وضعیت قرمز، و ملزم به رعایت دستورالعمل‌ها و ممنوعیت سطح ۳، ۲ و ۴ هستند. شهرستان‌های حاجی آباد، بندرخمیر، رودان، قشم، پارسیان و بستک نیز در وضعیت نارنجی، و ملزم به رعایت دستورالعمل‌ها و ممنوعیت سطح ۳ و ۴ هستند.بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد و ممنوعیت ردیف ۴ هستند.
فرشیدی گفت: هدف از محدودیت‌های دو هفته آینده، کاهش رفت و آمد‌ها و سرایت بیماری است تا شمار بیماران بستری کاهش یافته و تنفسی برای کادر درمان ایجاد شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با قدردانی از شهروندان بعلت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی گفت: بیشترین امکان سرایت بیماری کرونا از دورهمی‌های خانوادگی و برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا است.
وی بیان کرد: اکنون ۳ هزار و ۲۰۰ بیمار قرنطینه‌ای در استان وجود دارد که حق خروج از منزل را ندارند.
وی گفت: در دو هفته آینده سخت گیری‌ها و راهکار‌های متفاوتی برای کنترل افراد قرنطینه‌ای اعمال می‌شود و در صورت رعایت نکردن، جریمه‌هایی برای آنان درنظر گرفته می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها