معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان:

تامین آب بیش از هزارهکتار از اراضی دشت‌های جگین و یکدارمعاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان از تامین آب یکهزارو ۲۹۰ هکتار از اراضی دشت‌های جگین و یکدار در سال زراعی جدید خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «جمشید عیدانی»،معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان روز سه شنبه گفت: تامین آب اراضی دشت جگین در دو مرحله به صورت موازی در حال انجام است و با اتمام مرحله اول امکان کشت در بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی فراهم می‌شود. وی ادامه داد:در مجموع دو مرحله تامین آب سه هزار و ۱۰۰ هکتار انجام می‌شود که در حال حاضر قرار داد تامین آب ۷۵۵ هکتار از اراضی مرحله یک و ۱۴۲ هکتار از مرحله ۲ منعقد شده است .

عیدانی خاطرنشان کرد: توانایی تامین آب ۳۰۰ هکتار از اراضی دشت یکدار وجود دارد و تامین آب ۱۰۰ هکتار از مزارع کنار کانال سرپوشیده نیز انجام می‌شود. این مقام مسوول با اشاره به اقدامات سازه‌ای این عملیات، بیان داشت: در حال حاضر در شبکه آبیاری جگین، ایستگاه‌های پمپاژ، کانال‌های انتقال آب، جاده بین مزارع و سکونت‌گاه‌های کارگری با بالاترین کیفیت در حال بهره‌برداری هستند که ظرفیت‌های خوبی را برای سرمایه‌گذاری فراهم کرده است.

به گفته عیدانی اراضی این مجموعه تسطیح شده و از نوع اراضی زراعی کلاس یک محسوب می‌شود که از کیفیت مناسبی برخوردار است.  معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان ظرفیت آبی استان در خدمت جهش تولید است، گفت: سطح زیر کشت نسبت به توان تامین آب کمتر است و این شرکت توانایی آن را دارد که آب بیش از چهار هزار هکتار از اراضی منطقه را تامین کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها