عملیات کاشت ۳۰۰ هزار بوته گل فصلی در قشم آغاز شدمدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز عملیات کاشت بیش از ۳۰۰ هزار بوته گل فصلی در شهر قشم خبر داد.

به گزارش صبح ساحل و به نقل از ایسنا، «فرج طهماسبی»، مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: شرایط مطلوب آب و هوایی جزیره قشم در نیمه دوم سال باعث شده که این مدیریت کاشت این گل ها را در این برهه زمانی به عنوان یک وظیفه اجتماعی برای نیل به این اهداف در دستور کار قرار دهد.وی انواع این گل ها را شامل اطلسی، جعفری، شمعدانی، گازانیا، میمون، قرنفل، اطلسی ایرانی اعلام کرد و گفت: کاشت این گل ها  در سطح میادین، معابراصلی و پارک های شهر قشم  در دست اجرا است و تا پایان سال نیز گل های متنوع دیگری فضای سبز قشم را رنگین می کند.

طهماسبی اضافه کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته با طراحی های جدید و کاشت گل های خوش رنگ و با طراوت، نشاط و شادابی را به شهروندان قشمی هدیه داده و شاهد چهره متفاوتی از قشم خواهیم بود. مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر تلاش نیروهای این مدیریت جهت زیباسازی شهر با گیاهان متنوع، یادآور شد: با رشد  درختان معطر و گلدار دایمی کاشته شده در سال های گذشته و امسال مانند؛ گل کاغذی، جاتروفا، پلومریا، سرانتیس، خرزهره، یاس درختی، تاکاما، کوردیا، آدنیوم و یوکا چهره فضای سبز شهر قشم رنگارنگ شده است.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، هدف اصلی از این عملیات سالم سازی محیط زیست، زیباسازی منظر و سیمای شهر قشم و ایجاد طراوت، نشاط و شادابی برای شهروندان این شهر دانست.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها