رگبار پراکنده باران در برخی نقاط هرمزگان؛ شناور‌های سبک با احتیاط تردد کنندامروز در مناطق شرقی، مرکزی هرمزگان و تنگه هرمز پدیده غالب، وزش باد‌های شمال شرقی است.
به گزارش صبح ساحل، «مجتبی حمزه‌نژاد»، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: براین اساس به علت تلاطم آب‌های شمالی تنگه هرمز توصیه می‌شود رفت و آمد شناور‌ها بویژه سبک و صیادی با احتیاط صورت گیرد. حمزه‌نژاد افزود: در ساعات بعد از ظهر از میزان سرعت باد کاسته می‌شود و تا ظهر جمعه ششم دی ماه، دریا آرام و شرایط برای رفت و آمد‌های دریایی مساعد است. وی گفت: روز‌های پایانی هفته گذر ابر در آسمان استان پیش بینی می‌شود و وقوع بارش پراکنده باران در برخی نقاط دور از انتظار نیست.
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از نظر دمایی تا پایان هفته جاری نوسانات دمایی تغییرات چندانی نخواهد داشت.
از بعد از ظهر جمعه تا عصر شنبه با افزایش باد‌های غربی، مناطق دریایی جنوب کشور بویژه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج، و توصیه می‌شود تمهیدات لازم در بنادر صورت گیرد.
همچنین از اواخر وقت شنبه، هفتم دی تا اواسط هفته آینده، با تاثیر و نفوذ سامانه پرفشار سرد شمالی در نیمه شرقی استان، تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس با وزش باد‌های شدید شمال شرقی، همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی، افت محسوس دما و مواج شدن دریا پیش بینی می‌شود.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها