استاد «محمد خطيبي زاده» چهره‌های شناخته‌شده فرهنگ هرمزگان درگذشت«محمد خطیبی‌زاده» از چهره‌های شناخته‌شده فرهنگ هرمزگان شامگاه جمعه سوم بهمن ۹۹ در سن ۸۵سالگی درگذشت.
 

به گزارش صبح ساحل، استاد محمد خطيبي زاده از فرهنگيان باسابقه ، خير مدرسه ساز ، عضو اسبق شوراي اسلامي شهر بندرعباس ، مؤلف و پژوهشگر، ریئس هیات سابق شطرنج هرمزگان و از معتمدين خوشنام شهر بندرعباس ساعتي قبل به ديار باقي شتافت. 

او که به نام «بَپ گَپو» (پدربزرگ) هم شناخته می‌شود، معلم، نویسنده و پژوهشگر، نیکوکار مدرسه‌ساز، عضو اولین دوره‌ی شورای شهر بندرعباس و از فرهنگیان باسابقه و معتمدان شهر بندرعباس بود.
محمد خطیبی‌زاده متولد ۲۰ آذر ۱۳۱۴ بندرعباس بود و سابقه‌ی تدریس و فعالیت در دهه‌های قبل اداره‌ی فرهنگ و آموزش‌وپرورش بندرعباس و جاسک را داشت. او در دهه‌ی ۱۳۳۰ مدارس کپری بندر جاسک را بر چید و با بنا نهادن مدارس خشتی گامی برای رفع محرومیت از مدارس این منطقه برداشت.
کتاب‌های «تاریخ فرهنگ نوین استان هرمزگان»، «پوشش مردم هرمزگان»، «مساجد، بقاع، قدمگاه‌ها و حسینیه‌های بندرعباس» و نیز پژوهش‌هایی درباره «دبستان جاوید» و «مکتب‌خانه‌ی ملاجهان» از جمله فعالیت‌های او در گذشته بوده است.

ضمن عرض تسليت به خانواده اين بزرگوار ، علو درجات برايشان آرزومنديم و اميدواريم نام و يادش جاودانه بماند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها