جایزه قهرمانان دوی صحرانوردی ایران: روبالشتی!نفرات برتر دوی صحرانوردی قهرمانی کشور به عنوان جایزه روبالشتی دریافت کردند.

به گزارش  صبح ساحل ، مسابقات قهرمانی کشور دوی صحرانوردی در بخش مردان و زنان به ترتیب سوم و پنجم بهمن برگزار شد که با قهرمانی محمدجعفر مردادی و پریسا عرب به پایان رسید. این مسابقات به میزبانی چابهار برگزار شد که در مجموع  ۸۰ ورزشکار مرد و زن مسیر ۱۰ کیلومتری را دویدند اما نکته عجیب و قابل توجه به جوایز نفرات برتر مربوط می‌شود؛ در پایان رقابت‌ها از طرف میزبان مسابقات به نفرات برتر روبالشتی جایزه دادند.

به نوشته ایسنا، محمدجعفر مرادی، در مورد شرکت در مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور گفت: بعد از دوری ۴_۵ ساله از مسابقات صحرانوردی، امسال شرکت کردم و خوشبختانه مقام اول را به دست آوردم.  رقابت خوبی بود و بعد از سال‌ها زمان‌های خوبی هم ثبت شد.

او در مورد جایزه مسابقات دوی صحرانوردی گفت: به نفرات برتر روبالشتی جایزه دادند اما آقای صیامی وقتی این موضوع را  فهمید، خیلی خجالت کشید و قول داد طی روزهای آینده جایزه‌ای نقدی به ما بدهند.

این دونده در مورد شرایط آمادگی خود در فصل زمستان بیان کرد: آمادگی خیلی خوبی دارم و تمرینات سختی را پشت سر گذاشته‌ام. اگر مسابقات ماراتن و نیمه ماراتن بین‌المللی برگزار شود، شرکت می‌کنم تا خودم را برای کسب سهمیه المپیک محک بزنم.

او در مورد شانس خود برای کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: زمان ورودی‌ها المپیک توکیو نسبت به قبل حدود ۸ دقیقه کم‌تر شده و در حد مدال دور قبل است بنابراین کار سخت شده است. با تمرینات فعلی بعید می‌دانم سهمیه بگیرم چون فقط می‌توانم بدنم را در حد بازی‌های ۲۰۱۶ حفظ کنم، به همین دلیل باید حتما یک اردوی برون مرزی در کنیا برگزار کنم تا به زمان مورد نظر برسم. اگر اسپانسرم قبول کند، اردویی تدارک می‌ببینم.

  

برگزاری مسابقات ورزشی برای آماده نگه‌داشتن ورزشکاران و محک زدن‌شان اقدامی ضروری و شایسته است اما باید به شان آنها هم توجه کرد. اهدا روبالشتی به کسانی که در سطح قهرمانی فعالیت می‌کنند و به دنبال حضور موفق در عرصه‌های بین‌المللی هستند، بی‌احترامی به آنها محسوب می‌شود و انگیزه آنها را از بین می برد. ضمن اینکه باید توجه داشت نوجوانان و جوانان علاقه مند به دوومیدانی مسابقات را رصد می‌کنند و نگاهشان به قهرمانان ماده‌های مورد نظرشان است، بنابراین در جریان اخبار مربوط به آنها قرار می‌گیرند. وقتی به کسی همچون مرادی که در المپیک دویده روبالشتی جایزه بدهند، چگونه می‌توان انتظار داشت که یک نوجوان آینده درخشانی برای خود در این رشته متصور شود؟  

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها