اسرائیل سفارت خود را در ابوظبی افتتاح کردسفارت اسرائیل در امارات در دفتر موقت کار خود را آغاز می کند تا اینکه به زودی، در مکل دائمی مستقر خواهد شد.

 

به گزارش صبح ساحل، به نقل از رسانه های عربی، اسرائیل دیروز یکشنبه اعلام کرد که سفارت خود را در ابوظبی پایتخت امارات افتتاح کرد.

اسرائیل و امارات چند ماه قبل از این عادی سازی روابط میان دو طرف را اعلام کردند.

وزارت خارجه اسرائیل در بیانیه ای گفته که سفارتش در امارات به صورت رسمی افتتاح شده است و "ایتان نائبه" دیپلمات مسوولیت اقدامات سفارت اسرائیل را تا زمان تعیین محل دائمی سفارت برعهده خواهد داشت.

او به عنوان کاردار اسرائیل در امارات، معرفی شده است.
این دیپلمات به همراه تیمی از دیپلمات های اسرائیلی برای افتتاح سفارت موقت در امارات سفر کرده است. 

رسانه های اسرائیلی گفته اند این سفارت از طریق دفتر موقت در امارات فعالیت خود را آغاز می کند تا زمانی که مقر دائمی برای سفارت تعیین شود.

این دیپلمات اسرائیلی (ایتان نائبه) قبل از این به دستور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از این کشور اخراج شده بود.
این اتفاق بعد از آن صورت گرفت که رابطه ترکیه و اسرائیل در سال 2014  بر  سر حمله اسرائیل به غزه به شدت تیره شد.

در واکنش به افتتاح سفارت اسرائیل در امارات، گابی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل این اتقاف را ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد امارات، بحرین و مراکش نیز سفارتخانه های خود را به زودی در تل آویو افتتاح کنند.

منابعی در وزارت خارجه اسرائیل هم گفته اند که هم اکنون اقدامات برای افتتاح کنسولگری های اسرائیل در رباط (پایتخت مراکش) و دبی در روزهای آینده در حال انجام است.

رسانه ها تصویری از افتتاح سفارت اسرائیل یا محل آن منتشر نکرده اند.

امارات و اسرائیل بعد از عادی سازی روابط، قراردادهای متعددی را در زمینه های مختلف از جمله پرواز میان دو طرف و لغو وزیر برای سفر شهروندان اسرائیلی و امارات به یکدیگر امضا کردند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها