قائم مقام مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان:

ظرفیت آب شیرین کن سیریک به بیش از ۲هزار مترمکعب می‌رسداحمد شاکری روز چهارشنبه افزود: با اتمام این خط و تعویض ممبران ها، تولید آب این سایت به ظرفیت اسمی خود خواهد رسید.

وی بیان داشت: با وارد مدار شدن آب شیرین کن زیارت سیریک بخشی از کمبود آب این شهرستان مرتفع خواهد شد.
به گزارش صبح ساحل، قائم مقام مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان اظهارداشت: آب مشترکان سیریک در حال حاضر از طریق پنج حلقه چاه واقع در دشت راونگ و آب شیرین کن مرکز شهرستان تامین می‌شود که باتوجه به محدودیت‌های منابع و خط انتقال موجود برنامه ریزی لازم برای ایجاد منابع آبی جدید از جمله احداث آب شیرین کن زیارت صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه برخی از مشکلات را می‌توان با اقدام‌های کوتاه مدت رفع کرد، ادامه داد: به همین منظور سرویس، تعمیرات فوری و راه اندازی ۶ دستگاه دیزل ژنراتورها برای تامین برق اضطراری در دستورکار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته است تا همه دستگاه ها حداکثر در ۲  هفته آینده وارد مدار شوند.
به گفته شاکری، این دیزل ژنراتورها در محل چاه ها و ایستگاه های پمپاژ نصب شده‌اند که با راه اندازی آن‌ها در زمان قطعی برق خللی در تامین آب بوجود نیاید.
وی به دیگر برنامه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تامین آب سیریک اشاره کرد و افزود: احداث ۴۰ کیلومتر خط انتقال آب از چاه های دشت تلنگ تا بمانی در دستورکار شرکت قرار گرفته است.
شهرستان سیریک با ۴۵ هزار نفر جمعیت در ۱۷۵ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها