سه روستا در غرب هرمزگان قرنطینه می‌شودبرخی از روستاهای غرب هرمزگان جمعیتی کمتر از 3هزار نفر دارند. با سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در 7 بهمن‌ماه، از 25 نفر تست کرونا گرفته شد که 9 نفر از آنان مبتلا به کووید19 بودند. به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تصمیم قرنطینه شدن دو روستا گرفته شد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز صبح امروز از قرنطینه کامل ۳ روستا در شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، «محمود حسین پور»، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در روستا‌های مراغ و بستانه شهرستان بندرلنگه، با تصمیم ستاد مقابله با کرونا این دو روستا به مدت یک هفته به طور کامل قرنطینه خواهند بود.

حسین پور افزود: وضعیت شیوع کرونا و افزایش موارد مثبت در روستای عَمانی شهرستان پارسیان نیز نگران کننده است و این روستا به مدت دو هفته قرنطینه خواهد شد.

او گفت: شرکت در تجمع‌های مختلف از جمله دورهمی‌های خانوادگی و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی سبب شیوع کرونا در روستا‌های غرب هرمزگان شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به انجام تست‌های تشخیص سریع کرونا در مناطق روستایی با احتمال آلودگی بالا، گفت: شناسایی افراد بدون علامت از رویکرد‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان است و یکی از اقدامات در همین راستا افزایش نمونه گیری در کانون‌های بیماری به صورت وسیع است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها