رئیس سابق سازمان خصوصی سازی به ۱۵سال حبس محکوم شدرئیس سابق سازمان خصوصی سازی به اتهام تخلف در واگذاری شرکت ها به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

به گزارش صبح ساحل، محکومیت «میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی» به ۱۵ سال حبس یک منبع آگاه در گفتگو با صدا و سیما گفت: میرعلی اشرف پوری حسینی به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. دادگاه رسیدگی به پرونده پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی آذرماه امسال در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی جواهری به صورت علنی برگزار شد. آن طور که در کیفرخواست بیش از ۲۰۰ صفحه ای وی آمده است در زمان تصدی پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی، بخش زیادی از واگذاری ها بدون رعایت تشریفات قانونی انجام شده و شرکت ها بدون رعایت مقررات به افرادی واگذار شده که صلاحیت اداره این شرکت ها را نداشتند.

میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی کیست؟ 

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی متولد ۱۳۴۰ در تبریز است. او نماینده استان آذربایجان شرقی از حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز در مجلس شورای اسلامی در دوره های سوم و ششم و همچنین رئیس سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر اقتصاد بود.

پوری حسینی در ۴ مهر ۱۳۹۲ از سوی علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای محمدرحیم احمدوند رئیس سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر اقتصاد شد.

او پیش از این نیز ریاست این سازمان را بر عهده داشت و رئیس سازمان خصوصی سازی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ بود.

پوری حسینی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی بود.

واگذاری های سازمان خصوصی سازی در زمان مدیریت او باعث شده که انتقادات شدیدی از عملکردش صورت گیرد. 

 واگذاری بنگاه هایی مانند آلومینیوم المهدی هرمزگان، آلومینیم ایران (ایرالکو)، پالایشگاه کرمانشاه، شرکت کشت و صنعت کارون خوزستان، شرکت کشت و صنعت مغان، کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شوش، مجتمع گوشت اردبیل و موارد دیگر از جمله اقدامات رئیس سازمان خصوصی سازی بوده که با حاشیه های بسیار زیادی همراه بوده است.

او در دی ما سال ۹۷ ممنوع الخروج شد و در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۸ با دستور مقامات قضائی و با اتهام خصوصی سازی های بدون ضابطه و افسارگسیخته و واگذاری های رانتی به افراد خاص بازداشت شد. 

منبع: باشگاه خبرنگاران

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها