وزیر راه‌وشهرسازی:

سفرهای نوروزی فعلا پا برجاستشمار مبتلایان کرونای جهش‌یافته در  کشور  سیر صعودی را دنبال می‌کند اما بسیاری از مردم بدون درنظر گرفتن خطرات این ویروس به سفرهای خود ادامه می‌دهند. با وجود هشدارهای متعدد مسئولان وزارت بهداشت، سفرهای نوروزی تاکنون پابرجاست و شرکت‌های حمل‌ونقل بلیت‌های خود را برای نوروز به فروش می‌رسانند. وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد: تا کنون هیچ ممنوعیتی برای سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی اعلام ننشده است، اما اگر ابلاغ شود بلافاصله اجرایی خواهد شد.

به گزارش صبح ساحل، «ایرج حریرچی»، معاون کل وزارت بهداشت گفت: فعلا سفر نوروزی با خودروهای شخصی ممنوع است و ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفر با قطار و هواپیما فعلا تصمیمی نگرفته است. البته بستگی به وضعیت بیماری و شدت شیوع ویروس انگلیسی دارد که می‌تواند این تصمیمات را دستخوش تغییر کند.

با وجود اینکه کرونای جهش‌یافته در کشور درحال شیوع وسیع است، اما سفرهای نوروزی درحال برنامه‌ریزی و اجرا است. «محمد اسلامی»، وزیر راه‌وشهرسازی دراین باره گفت: تاکنون هیچ کسی سفر با وسایل حمل و نقل عمومی را در اسفند ماه و نوروز ممنوع نکرده و این مسئله مشمول هیچگونه محدودیتی به جز رعایت الزامات بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا نشده است.

اسلامی با اشاره به اینکه شرکت‌های حمل‌ونقلی به صورت روتین برنامه را اعلام کرده‌اند، افزود: اگر منع سفری از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شود قطعا این اتفاق خواهد افتاد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر سفرهای نوروزی بر اساس ضوابط، مقررات و پروتکل‌های بهداشتی برنامه ریزی شده و همه دستورالعمل های آن نیز مدون و ابلاغ شده است ادامه داد: سفرهای نوروزی برنامه‌ریزی شده از سوی شرکت‌های حمل و نقلی مختلف هیچ تناقضی با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ندارد.

اسلامی اضافه کرد: تاکنون ممنوعیتی برای انجام سفرهای نوروزی با وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، قطار یا هواپیما اعلام نکرده‌اند و مسئولان و متولیان بهداشتی اعلام کردند که مردم در اسفند ماه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم نوروز آرامی را تجربه کنیم اما هنوز هیچ اتفاق خاصی نیافتاده است که البته به محض تصویب و ابلاغ هر گونه ممنوعیت یا محدودیتی در زمینه سفرهای نوروزی بلافاصله آن را اجرا خواهیم کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها