دبیر هیات کوهنوردی خبر داد 

ده هرمزگانی در دوره بهمن شناسی شرکت کردند ازسوی هیات کوهنوردی استان هرمزگان دوره بهمن شناسی با حضور ده کوهنورد در سپیدان استان فارس برگزار شد‌.
به گزارش صبح ساحل، دبیر هیات کوهنوردی استان هرمزگان اظهار داشت: یک دوره آموزش بهمن شناسی در روز های دهم و یازدهم اسفند  در منطقه سپیدان استان فارس توسط سعید زندیان مدرس رسمی فدراسیون کوهنوردی با حضور ده کوهنورد هرمزگانی برگزار شد. موسی فهیمی افزود : بهمن یکی از بزرگ‌ترین خطراتی است که کوهنوردان را تهدید می‌کند، به همین دلیل شناخت عوامل تاثیرگذار بر وقوع بهمن برای هر کوهنوردی لازم و ضروری است. وی بیان داشت: کارآموزان در این دوره با عوامل و شرایط ایجاد بهمن ، اصول ردیابی و نجات در برف ، ایجاد غار برفی ، اصول ایمنی در هنگام عبور از مسیرهای بهمن خیز آشنا می‌شوند، همچنین در این دوره ابزار و تکنیک‌های نجات افراد گرفتار در بهمن آموزش داده می‌شود.
کارگاه نجات در برف زیر نظر مربیان و مدرسان فدراسیون کوهنوردی و با ارائه مدرک رسمی از طرف فدراسیون برگزار می‌ شود و  این دوره یکی از دوره‌های پیش نیاز جهت مربیگری و راهنمایان کوهستان است و طی مدت دو روز برگزار می‌شود. فهیمی در پایان از سعید زندیان (مدرس دوره)  قاسم رسانه (سرپرست برنامه) واحد آموزش اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان و کمیته آموزش هیات کوهنوردی استان هرمزگان به خاطر همکاری در برگزاری این کلاس آموزشی تشکر  و قدردانی کرد.
   
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها