برگزاری مانور امداد و نجات دریایی در بندرعباسمانور امداد و نجات دریایی روز یک‌شنبه با حضور تمام ارگان‌های موثر در فاصله سه مایلی بندر شهید حقانی بندرعباس برگزار شد.
به گزارش صبح ساحل، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: این مانور با هدف هماهنگی بین ارگان‌های دریایی برگزار شده است.
"اسماعیل مکی‌زاده" شناخت تجهیزات و توانایی آنها در این مانور را یکی دیگر از اهداف این برنامه اعلام کرد و بیان داشت: مدیریت مشارکتی ارگان‌ها و بهینه کردن ارتباط هنگام بحران در مانور یاد شده مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: در این مانور نجات افراد از شناور مسافری سانحه دیده با توجه به سناریوی از پیش تعیین شده، اجرا شد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به بهره‌گیری از تمامی امکانات هوایی، دریایی و خشکی شرکت کنندگان در این مانور بیان داشت: در این مانور ۱۶ شناور به همراه یک فروند پهباد و بیمارستان دریایی حضور دارند که این عملیات را به بزرگترین مانور امداد و نجات دریایی تبدیل کرده است.
وی همچنین استفاده از نوآوری‌های جدید مانند پهباد از ویژگی‌های خاص این مانور اعلام کرد و گفت : استفاده از ‌پهپاد برای نخستین بار در مانورهای امداد و نجات دریایی کشور انجام شد.
مکی‌زاده با بیان اینکه همه ساله به منظور ارتقاء سطح ایمنی و هماهنگی بیشتر ارگان‌ها در مواجهه با شرایط اضطرار مانورهای جستجو و نجات دریایی در پهنه‌های آبی استان هرمزگان برگزارمی شود، اظهارداشت: مانور برنامه ریزی شده امروز یک‌شنبه به تولیت اداره کل بنادر و دریانوردی و مشارکت نیروی دریایی سپاه، یگان دریایی مرزبانی، اورژانس با فرماندهی جستجو و نجات دریایی شرکت حد فاصل بندر شهید حقانی بندرعباس و بندر شهید ذاکری قشم به طور همزمان از هوایی و دریا برگزار شد.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها