پیش بینی وزش باد شدید، گردوخاک و کاهش دید افقی در هرمزگانکارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان از پیش بینی گردوخاک، گردوغبار و کاهش دید افقی امروز در بیشتر مناطق هرمزگان خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، مرضیه سی سی پور، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز در بیشتر نقاط استان به ویژه مناطق شرقی وزش باد نسبتا شدید سبب گردو خاک و کاهش میدان دید افقی می‌شود و احتمال خسارت به سازه‌های سبک گلخانه‌ای هم وجود دارد.

سی سی پور افزود: با توجه به تاثیر توده گردوغبار بر روی خلیج فارس، در مناطق غربی و برخی از نقاط مرکزی نیز کاهش دید افقی و گردوغبار پیش بینی می‌شود.

او گفت: امروز دریا (خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان) با وزش باد‌های شمال غربی مواج و طوفانی است و سرعت وزش باد به بیش از ۴۵ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا نیز به بیش از ۱۸۰ سانتی متر می‌رسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود: با توجه به مواج بودن دریا توصیه می‌شود که شناور‌های سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان اتخاذ شود.

سی سی پور گفت: فردا صبح از میزان سرعت باد در محدوده تنگه هرمز کاسته می‌شود، اما در جزایر غربی استان تا ظهر یکشنبه دریا نسبتا مواج خواهد بود.

او افزود: روز دوشنبه شرایط جوی و دریایی نسبتا پایداری در سطح استان پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از فردا تا اواسط هفته جاری کاهش ۱ تا ۲ درجه‌ای دما در استان رخ می‌دهد.

  

منبع:خبرنگاران جوان

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها