صدور یک‌هزار و ۱۵۰ کارت بازرگانی در قشممدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از صدور بیش از یک‌هزار و ۱۵۰ کارت بازرگانی در قشم برای فعالان اقتصادی و تمدید و سه هزار و ۶۸۷ کارت بازرگانی از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۹ خبر داد.

 

 به گزارش صبح ساحل، هرمز امیری شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین در این مدت تعداد ۷۳ عدد از کارت‌های بازرگانی مربوط به فعالان حوزه تجارت در منطقه آزاد قشم باطل شد.

وی ادامه داد: به علت شیوع ویروس کرونا بیشترین آمار ابطال و کمترین آمار صدور کارت بازرگانی در سال ۱۳۹۹ به ثبت رسیده است.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: از تیرماه سال گذشته کارت‌های بازرگانی هوشمند طراحی و در اختیار متقاضیان و تمدیدکنندگان کارت بازرگانی و دفترچه‌های قدیمی قرار گرفت.

وی افزود: کارت‌های بازرگانی صادر شده در منطقه آزاد قشم مربوط به سه شاخه تولیدی، خدماتی و تجاری است.

امیری ادامه داد: بیشترین حجم ثبت سفارش برای واردات کالا مربوط به مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی است.

وی اظهار کرد: ورود مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز شرکت‌های تولیدی و واحدهای صنعتی باعث حرکت رو به جلو و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی در این منطقه شده است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها