اجرای طرح جمع‌آوری پساب فاضلاب بندرعباس طی سه تا چهار ماه آیندهاستاندار هرمزگان گفت: طرح تصفیه و انتقال پساب فاضلاب بندرعباس جهت استفاده در صنایع، توسط شرکت زیرساخت متشکل از ۷ بنگاه‌ بزرگ اقتصادی غرب بندرعباس اجرایی می‌شود.

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، فریدون همتی، در نشست بررسی طرح تصفیه و انتقال پساب فاضلاب بندرعباس جهت استفاده در صنایع غرب این شهر، گفت: مدت‌زمان زیادی با سرمایه‌گذار قبلی پیگیر اجرای طرح تصفیه، انتقال و استفاده از پساب بندرعباس بودیم اما به دلیل کندی کار و اینکه سرمایه‌گذار نتوانست کاری از پیش ببرد، با کمک ویژه دستگاه قضایی استان، اجرای این پروژه به شرکت زیرساخت با سهامداری هفت بنگاه اقتصادی بزرگ غرب بندرعباس واگذار شد.

وی ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی غرب بندرعباس در این راستا پای‌کار آمدند و هفت مجموعه بزرگ از آن‌ها شرکت زیرساخت را تشکیل دادند که این شرکت کار بزرگ جمع‌آوری، انتقال، تصفیه و استفاده از پساب فاضلاب بندرعباس در صنایع را انجام می‌دهد.

استاندار هرمزگان افزود: برای اجرای این پروژه بزرگ دو هزار میلیارد تومان برآورد هزینه شده است که یکی از کارهای خوب و ماندگار بنگاه‌های اقتصادی استان خواهد بود. انتظار داریم دیگر بنگاه‌های اقتصادی غرب بندرعباس نیز به اجرای این کار اضافه شوند.

همتی تصریح کرد: در این جلسه با تصمیم‌گیری انجام شده، به هیئت‌مدیره شرکت زیرساخت که مسئول اجرای این پروژه است، تأکید شد که طی سه تا چهار ماه آینده باید کل فاضلاب شهر بندرعباس و ورودی به خورها باید جمع‌آوری و به نقطه‌ای بیرون از شهر منتقل شود تا پس از آن فرآیند تصفیه و انتقال آن به صنایع غرب بندرعباس صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی سهامدار این شرکت برای افزایش توانمندی آن میزان سرمایه شرکت را به ۴۰۰ میلیارد تومان خواهند رساند و از این طریق فرآیند ایجاد تصفیه‌خانه جدید و انتقال پساب صورت می‌گیرد. با توجه به لزوم استفاده از پساب تصفیه‌شده فاضلاب، بنگاه‌های اقتصادی غرب بندرعباس دیگر اجازه استفاده از آب دریا و آب‌شیرین‌کن‌ها را ندارند و باید با توجه به سرمایه‌گذاری صورت گرفته از پساب تصفیه‌شده استفاده کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه حمایت بانکی و همچنین تأمین منابع ارزی از طریق صندوق توسعه ملی جهت تأمین تجهیزات تصفیه پساب فاضلاب این طرح انجام می‌شود، بیان کرد: این کار ویژه و مشترک بین دستگاه‌ها و نهادهای مختلف موجب می‌شود تا دغدغه مردم بندرعباس در خصوص ورود فاضلاب به دریا و سطح شهر، به زودی رفع شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها