چین به هلال احمر ایران 400 هزار دوز واکسن رایگان کرونا اعطا کردسخنگوی جمعیت هلال احمر از اعطای ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا به صورت رایگان توسط صلیب سرخ چین به هلال احمر خبر داد و گفت: بنا بر هماهنگی‌های انجام شده قرار است در مراحل بعدی نیز واکسن کرونا از چنین وارد کشور شود.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از تسنیم، «محمدحسن قوسیان مقدم»، سخنگوی جمعیت هلال احمر  با اشاره به ورود 400 هزار دوز واکسن کرونا به کشور، گفت: روز پنج شنبه هفته گذشته از طریق صلیب‌ سرخ چین 400 هزار دوز واکسن در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفت که در همان روز این واکسن به وزارت بهداشت تحویل شد.

وی افزود: این واکسن‌ها به صورت رایگان به جمعیت هلال احمر داده شده بود که بدون اینکه یک عدد از این واکسن در اختیار نیروهای جمعیت هلال احمر در مرزها قرار داده شود، تماماً به وزارت بهداشت تحویل شد همچنین مکاتبه‌ای با وزارت بهداشت برای اختصاص تعدادی واکسن به نیروهای هلال در مرزها شده که هنوز پاسخی به آن داده نشده است.

قوسیان مقدم اضافه کرد: پس از پیگیری‌های زیاد از سوی جمعیت هلال احمر سرانجام در 14 فروردین مجوز وورد واکسن از سوی وزارت بهداشت به هلال احمر صادر شد و نخستین محموله در روز پنج شنبه 26 فروردین وارد کشور شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر از آمادگی این مجموعه برای ورود واکسن در مراحل بعدی خبر داد و گفت: بنابر هماهنگی‌های  و رایزنی انجام شده از سوی هلال احمر با صلیب سرخ چین قرار است در مراحل بعدی نیز واکسن کرونا از چنین وارد کشور شود.

وی درباره تعداد واکسن‌هایی که در آینده از طریق جمعیت هلال احمر وارد کشور خواهد شد، افزود: در این بخش تلاش زیادی برای ورود بیشتر واکسن کرونا انجام خواهیم داد همچنین در این مراحل واکسن به صورت رایگان وارد نخواهد شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها