فوت 7بیمار کووید19 در هرمزگان/ 19 بیمار در وضعیت وخیم قرار دارندامروز هشتم اردیبهشت، هفت نفر بر اثر ابتلای به کرونا جان باختند و شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۱۲۹ نفر رسید.

به گزارش صبح ساحل، «فاطمه نوروزیان»، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  گفت: جان باختگان سه خانم و چهار آقا در محدوده سنی ۳۶ الی ۹۴ سال از شهرستان‌های بندرعباس، میناب و بندرلنگه بودند.
نوروزیان افزود: امروز با بستری شدن ۱۰۸ بیمار جدید شمار بستری‌ها در استان به ۴۶۴ نفر رسید که ۷۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۱۹ نفر وخیم است. سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شش هزار و ۵۳۵ بیمار کرونایی نیز در منزل قرنطینه هستند.
وی گفت: در هرمزگان نیز از روز گذشته همزمان با سراسر کشور واکسیناسیون سالمندان بالای هشتاد سال آغاز شده است.
نوروزیان افزود: برای این واکسیناسیون نیاز به هیچ اقدام، نام نویسی و مراجعه به مراکز جامع سلامت نیست و بر اساس اولویت سن و پرونده الکترونیکی با افراد واجد شرایط تماس گرفته می‌شود.
وی گفت: بیشترین علت افزایش مرگ و میر در استان، مراجعه دیرهنگام بیماران به مراکز درمانی است بویژه افرادی که بیماری زمینه‌ای نیز دارند.
نوروزیان افزود: افرادی که نشانه‌های بیماری دارند در سه روز اول به مراکز درمانی مراجعه کنند تا با دریافت داروی رایگان زودتر درمان شده و نیاز به بستری نداشته باشند.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها