ساخت پارک کشاورزی عمودی در دوبیدوبی در جهت بهبود امنیت غذایی، پارک تجاری جدیدی برای میزبانی شرکت‌های کشاورزی تخصصی می‌سازد.

 

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، شیخ محمد بن راشد، حاکم دوبی در توییتی اعلام کرد فاز اول این پروژه که "دره فناوری غذا" (فود تک ولی) نام دارد، شامل دفاتر مرکزی و تاسیسات تحقیقات و توسعه، مرکز نوآوری، لجستیک غذای هوشمند و مناطقی برای کشاورزی عمودی خواهد بود.

دوبی یک شهر صحرایی است که تقریبا همه مواد غذایی مورد نیازش را وارد می کند و به همراه سایر شیخ نشین‌های امارات متحده عربی به دنبال تضمین امنیت غذایی است. افزایش جهانی قیمت مواد غذایی و مختل شدن زنجیره تامین بر اثر پاندمی ویروس کرونا، این کشور را واداشت برنامه هایش برای پرورش بیشتر محصولات غذایی و دامی را سرعت ببخشد. امارات متحده عربی که یک کشور نفت خیز است، حدود ۹۰ درصد از نیازهای غذایی خود را وارد می کند.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، حاکم دوبی که نخست وزیر امارات متحده عربی هم است، در این توییت نوشت: تجارت غذایی امارات متحده عربی سالانه از ۲۷ میلیارد دلار فراتر می رود. کشور ما یک هاب لجستیک غذایی جهانی است و تلاش خواهد کرد فضای پرورشی برای شرکتهای کشاورزی به منظور توسعه فناوریهای زراعی جدید و تقویت امنیت غذایی آتی فراهم کند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها